Yeni iPad Pro Çerçevesiz Ekran ve 3.5mm Kulaklık Girişsiz Gelecek!

Yeni iPad Pro 2018

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri ile ilgili son bilgilere göre 3.5mm kulaklık girişine, iPad modellerinde de veda edilecek. Bununla birlikte çerçevesiz ekran tasarımı, iPhone X modelinden sonra iPad Pro tarafına da getirilecek.

Bununla birlikte iOS 12 sürümü ön yüklü olarak kutudan çıkacak yeni Apple tablet modeli, daha küçük kasa boyutları ve daha hafif olacak. En azından son gelen iddialar bu durumu gösteriyor.

Apple, iPad tarafından da kulaklık girişini ve kalın çerçeveleri kaldırıyor!

Kısa bir süre önce Japonya merkezli bir site olan Macotakara tarafından önemli bilgiler ortaya atıldı ve gündeme geldi. Buna göre Apple, tablet tarafındaki çalışmalarında Pro modellerini revize etmek üzerine sürdürüyor.

10.5-inç ekran boyutundaki model, 247.5x178x6 mm ölçülerine sahip olacakken, 12.9-inç modeli ise 280x215x6.4mm boyutlarında olacak. Şu anki 10.5-inç modelin boyutları ise 250.6×174.1×6.1mm seviyesinde ve 12.9-inç modelin boyutları da 305.7×220.6×6.9mm seviyesinde kalıyor.

Hem daha küçük bir kasa hem de daha ince bir yapıya sahip olması hesaba katıldığında, çerçevesiz ekranlı ve 3.5mm jak bulundurmayan bir tasarım olacağı düşünülebilir. Keza iPhone tarafında da benzer bir senaryo yaşanmıştı. Apple’ın iPhone 7 modeli ile 3.5mm kulaklık girişini kaldırmasının nedenleri de daha önce sıkça gündeme gelen detaylardandı.

iPad Pro 2018

Yayınlanan rapordaki bir diğer önemli detay ise Face ID entegrasyonu oluyor. İncelen çerçeveler ile birlikte home butonu ve dolayısıyla da Touch ID isimli parmak izi okuyucu özelliği için yer kalmayacağından, yine benzer şekilde yüz tanıma teknolojisine geçiş yapılmış olacak. Daha önce Face ID’nin ikizleri birbirinden ayıramadığı ve Face ID’nin maske ile kolayca kandırılabildiği gibi denemeler ortaya çıkmıştı.

Bu modelin satışa sunulacağı tarih düşünüldüğünde düşünüldüğü vakit, yüz tanıma teknolojisi tarafında da önemli iyileştirmeler yapılmış olacaktır. Face ID teknolojisi, iOS 12 beta programına başladığında da kod satırları içerisinde görülmüştü.

Buna benzer bilgileri, daha önce de Apple’ın 2018 yılında neler tanıtacağı konusu haberimizde gündeme getirmiştik. Benzer açıklamaların sıklaşması, ihtimalleri de güçlendiriyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here