Haber Tekno Sosyal Medya

Yeni iMac Intel Xeon İşlemci ile Gelebilir!

iMac 5k

Teknoloji Haberleri

Yeni iMac Intel Xeon İşlemci ile Gelebilir!

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iMac modeli, Intel Xeon işlemci alternatifleri ile birlikte satışa sunulabilir. İşte detaylar!

Mac tarafında sessiz kalması ile eleştirilen Apple, içinde bulunduğumuz yıl kapsamında yeni Mac modelleri ile tüm bilgisayar ailesini yenileyecek gibi görünüyor. Bu yeniliklerden yeni iMac modeli de nasibini alacak. Ortaya atılan iddialara göre Apple, yeni iMac modellerinde Intel Xeon işlemci seçeneklerini de sunmaya başlacak.

Yeni iMac ile Xeon işlemci seçenekleri gündeme gelecek!

Tayvan’daki tedarikçilerden elde edildiği söylenen bilgilere göre Apple, önümüzdeki aylarda iMac modellerinde güncellemeye gidecek. Bu güncelleme ile birlikte, profesyonel alana hitap eden ve yüksek donanım gücü sunan özelleştirmelerle yeni iMac modelleri piyasaya sürülecek.

yeni iMac

Digitimes tarafından yapılan açıklamalara göre ise Apple, çoktan yeni iMac üretim bantlarının hazırlığına başlamış durumda. Gelen bilgilere göre ise yeni iMac’in donanım seçenekleri arasında; Xeon E3-1285 v6 işlemci, 16GB ve 64GB aralığında ECC RAM ve 2TB boyutuna kadar NVM Express PCI-e SSD yer alacak. Söz konusu bu donanımların, sadece 27-inç büyüklüğünde ekran taşıyan iMac’te yer alacağı tahmin ediliyor.

Grafik tarafında ise net bir bilgi bulunmuyor ancak AMD’nin güncel grafik kartlarının tercih edileceğine ilişkin beklentiler mevcut.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji Haberleri

En Son Haberler

Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018
Android P iOS 11 iPhone X

Popüler Haberler

Üste çık