Samsung

Samsung’un yeni Galaxy serisi amiral gemi akıllı telefon modelleri ile ilgili detaylar aktarılmaya devam ediyor. Son olarak gelen iddialara göre Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus olmak üzere iki yeni Galaxy modeli duyuracak. Galaxy S8 Plus ise ekran boyutu ile dikkatleri üzerine toplayacak.

Galaxy S8 Plus 6-inç ekran boyutu ile gelebilir!

Daha öncesinde Samsung’un, Nisan 2017 tarihinde duyuracağı yeni Galaxy S8 modellerinde, önceki Galaxy S6-Galaxy S6 edge ve Galaxy S7-Galaxy S7 edge modellerinden farklı olarak her iki modeli de kavisli ekran ile hazırladığı ortaya atılmıştı. Şimdi de Galaxy S8 Plus modeli ile ilgili detaylar öne sürüldü.

Galaxy S8

Buna göre Galaxy S8 Plus modeli, tam 6-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Ekran-kasa oranının yüzde 90 seviyesinde olacağı söylenen yeni Galaxy S8 Plus modeli, nitekim 6-inç büyüklüğünde ve çift tarafı kavisli ekran taşıyan bir akıllı telefona nazaran çok daha küçük boyutlarda olacak.

Bunlarla birlikte, Galaxy S8 Plus modelinin parmak izi okuyucu sensörü de ekran üzerine yerleştirileceği ve home tuşunun ekrandan kıstığı alanın da aktif olarak kullanılabileceği dillendiriliyor.

Galaxy S8 5-inç, Galaxy S8 Plus 6-inç!

Öte yandan Galaxy S8 modelinin de 5-inç büyüklüğünde ve aynı şekilde çift tarafı kavisli ekran taşıyacağı iddia ediliyor. 5-inç ve 6-inç büyüklüğünde tanıtılacak olan iki yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modeli, öyle görünüyor ki kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaracak. Bilhassa da tasarım tarafındaki gelişmelerin maksimumda olacağı söylentileri, Samsung tarafındaki kullanıcı beklentileri de ateşlemiş oluyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here