Yeni BlackBerry KEYone

BlackBerry markasını taşıyan yeni bir akıllı telefon modeli ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Detayları ortaya çıkartan platform ise en popüler benchmark yazılımları arasında yer alan Geekbench oldu.

Kısa bir süre önce Geekbench üzerinde ortaya çıkan yeni BlackBerry akıllı telefon modeli, büyük bir ihtimalle yeni nesil BlackBerry KEYone modeli temsil ediyor. Bu çıkarımın temel nedeni ise Geekbench üzerindeki kod numarası oluyor.

Yeni bir BlackBerry KAYone modeli tanıtılmaya hazırlanıyor!

Geekbench benchmark yazılımı üzerinde yer alan yeni modelin kod numarası “QUALCOMM BF100-1” olarak belirtiliyor. Hatırlatmak gerekirse BlackBerry Motion modelinin kod numarası BBD-100-X şeklindeydi. BlackBerry KEYone modelinin kod numarası ise BBB100-X olarak belirlenmişti. Nitekim Geekbench üzerinde ortaya çıkan bu yeni BlackBerry akıllı telefon modelinin, yeni nesil bir KEYone modeli olduğunu söylemek gerekiyor.

Yeni BlackBerry KEYone

Yeni BlackBerry KEYone teknik detayları tarafına geçiş yapacak olursak, ilk olarak Qualcomm Snapdragon 660 mobil yonga seti ile karşılaşmak mümkün. Buna ek olarak 6 GB boyutunda RAM detayı dikkat çekiyor. Bunların dışında tek çekirdekli performans puanının 1532, çok çekirdek performans puanının ise 4185 olduğunu söylemek mümkün.

QWERTY klavye ile birlikte gelmesi beklenen yeni modelin, ekran çözünürlüğü tarafında ise 1620×1080 piksel olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here