iPhone 8'de Touch ID

Apple’ın iPhone’un onuncu yıl dönümü için hazırladığı yeni iPhone modeli ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Tanıtılmasına yaklaşık bir haftalık bir süre kala iPhone 8’in Touch ID özelliği bulundurmayacağına ilişkin yeni bir bilgi ortaya atıldı.

iPhone 8/X modelinde Touch ID özelliği yer almayacak!

Öncelikle geçmişe dönecek olursak ilk olarak Bloomberg, Apple’ın iPhone 8 ile beraber parmak izi okuyucu özelliğini bir kenara bırakarak, söz konusu olan özel modelde yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacağını iddia etmişti. Daha sonraları da kimi kaynaklardan Apple’ın Touch ID özelliğini ekrana dahil bir şekilde sunacağını ifade etmişti. Şimdi de Wall Street Journal tarafından aktarılanlara göre Apple, iPhone 8/X modelinde Touch ID isimli parmak izi okuyucu özelliğini kullanmayacak.

iPhone 8'de Touch ID

WSJ tarafından aktarılanlara göre Apple, ilk olarak Touch ID özelliğini iPhone 8’in OLED ekranına dahil etme çalışmaları üzerinde durdu. Lakin yaşanan kimi sorunlar ve üretim bandındaki zorluklar dikkate alınarak, iPhone 8’in gecikme probleminin ortaya çıkacağına ilişkin ihtimaller ortaya çıktı. Nitekim açıklanan detaylara göre Apple, iPhone 8 veya iPhone X olarak anılan özel modelin herhangi bir gecikme yaşamasını istemediği için, OLED panel üzerine Touch ID özelliğini dahil etme sürecini rafa kaldırdı ve yüz tanıma teknolojisi ile devam etme kararı aldı.

Daha önce de Samsung’un Note 8’in ekranına parmak izi okuyucu özelliği eklerken sorun yaşadığı ile ilgili bilgiler gündeme gelmişti. Öyle görünüyor ki bu sorunları aşmak, beklenenden daha uzun süreceği ve üretim bandını yavaşlatacağı için Apple’da gecikme yaşamamak adına Touch ID özelliğinden iPhone 8 için vazgeçmiş olabilir.

Öyle görünüyor ki 12 Eylül tarihine kadar yeni iPhone modelleri ile ilgili bilgiler gelmeye devam edecek. Bu süreçte yeni bilgileri, Haber Tekno olarak akıllı telefon sızıntıları altında yayınlamaya devam ediyor olacağız.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here