Yeni Aston Martin Vantage 2018

Aston Martin markasının yeni Vantage modeli, süper spor otomobil dünyası kapsamında geniş bir yer bulmayı başardı. Hem tasarımı hem de geliştirilmiş motoru ile kendi alanında iddia sahibi olmayı hedefleyen yeni Aston Martin Vantage modeli, 2018 yılında piyasada yer alacak.

Aston Martin Vantage 2018 modeli duyuruldu!

Öncelikle belirtmek gerekirse en az Aston Martin DB serisi kadar ün elde etmeyi başaran Vantage, yeni modeli ile de dikkatleri üzerine topladı. Çift turbolu V8 motorundan gücünü alan Vantage, Mercedes-Benz tarafından üretilmiş.

Yeni Aston Martin Vantage 2018

503 beygirlik 4.0t litrelik çift turbolu motor, 7 ileri şanzıman ile destekleniyor. Maksimum hız değeri olarak ise 195 mhp yani yaklaşık 312 km/s ifade diliyor. Bununla beraber 0-60 mhp yani 0-96 km/s hızına ulaşım için gerekli süre ise 3.6 saniye seviyesinde kalıyor.

COMAND sistemi ile güçlendirilen sürücü kontrol yazılımı, karbon fiber detaylı ön panjur detayı ve keskinleştirilmiş hatları ile yeni Vantage 2018 modeli, daha şimdiden büyük bir ilgi odağı oldu.

Yeni Aston Martin Vantage 2018

Aston Martin Vantage 2018 çıkış tarihi olarak ise Birleşik Devletler pazarı adına Haziran 2018 işaret ediliyor. Baz modeli için istenen Vantage 2018 fiyatı ise 150 bin dolar olarak açıklanmış oldu.

Öyle görünüyor ki kısa bir sonra Tesla Roadster ve Bugatti Chiron karşılaştırması, Tesla Roadster veAston Martin Vantage karşılaştırması ile devam ediyor olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here