Haber Tekno Sosyal Medya

Yeni App Store, Uygulama ve Oyun İndirme Sayılarını Artırdı!

Yeni App Store

Mobil Teknoloji Haberleri

Yeni App Store, Uygulama ve Oyun İndirme Sayılarını Artırdı!

Apple tarafından hem logo hem de tasarım anlamında yeni bir görünüme geçirilen App Store, beklentileri karşılamaya başladı!

Hem uygulama sayıları hem de mobil oyun sayıları ile çok ciddi bir büyüklüğe ulaşan App Store, bununla beraber yeni uygulamaların ve oyunların keşfedilme süreçlerini de karmaşık bir hale getiriyordu. Nitekim Apple, App Store tarafında bir değişime gitmeyi tercih etmişti.

Apple, bilindiği gibi iOS 11 mobil işletim sürümü ile birlikte App Store tasarımında da uzun süredir gerçekleştirmediği çapta büyük bir değişime gitti. App Store tarafında oluşan rekabeti korumak ve kullanıcıları en iyi oyunlar ve uygulamalar ile tanıştırmaya devam etmek adına yapılan bu değişim, elde edilen verilere göre çok yerinde bir karar olmuş. Zira hem oyun hem de uygulama indirme sayılarında, çok ciddi bir oranda artış söz konusu!

iOS ile App Store mobil oyun ve uygulama indirme sayıları tavan yaptı!

Yeni App Store uygulama indirme sayıları

Yeni App Store ile birlikte Apple, mağazaya giren kullanıcıları ilk olarak “Bugün” bölümü ile karşılıyor ve burada dikkate değer oyunları ve uygulamaları gösteriyor. Yapılan bu uygulama ile kullanıcılara değer katacak uygulamaları ve başarılı oyunları sergilemeye başlayan Apple, beklediği başarıya ulaşmış gibi görünüyor.

Yapılan analizlere göre yeni App Store tasarımı ile birlikte iOS mobil uygulama indirme ortalaması yüzde 1747 artış gösterirken, iOS mobil oyun indirme ortalaması ise yüzde 792 oranında bir artış gösterdiği.

Anlaşılan o ki Apple, tasarım değişiminden önce kullanıcı deneyimi artıran bir mağaza tasarımı üzerinde yoğun bir mesai harcamış. Zira indirme ortalamalarında yaşanan bu artış miktarı, hiç de yabana atılacak cinsten gibi değil.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji Haberleri

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık