Yeni 64-bit Orange Pi!

Yeni dört çekirdekli ve 64-bit Orange Pi modeli duyuruldu. Peki, 64-bit Orange Pi özellikleri ve 64-bit Orange Pi fiyatı nasıl? İşte 64-bit Orange Pi!

Orange Pi

Kompak ve bilgisayar kavramlarını bir araya getiren yeni Orange Pi, hem özellikleri, hem boyutu hem de fiyatı ile yeni ilklere adım atmaya devam ediyor.

Yeni 64-bit Orange Pi özellikleri!

yeni Orange Pi

Üç adet USB portu ve Ethernet girişine sahip olan yeni 64-bit Orange Pi özellikleri; 1GB RAM, dört çekirdekleri 64-bit Cortex-A53 H5 işlemci olarak sıralanıyor. Kamera girişi ve HDMI çıkışına da destek sunan yeni Orange Pi fiyatı ile de dikkatleri üzerine topluyor.

Sahip oldukları özellikleri ve Linux ya da Android işletim sistemi desteği ile yeni 64-bit Orange Pi fiyatı, 20 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.