Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir!

Apple’ ın geçtiğimiz yıl daha ucuz olarak nam salan modeli 5C serisinin devamı, iPhone 6 modelleri ile birlikte yenilenmemişti. Ne var ki geçtiğimiz aylarda Apple’ ın üzerinde çalıştı yeni bir 5C benzeri cihaz olduğuna dair iddia edilen sızıntı görsellerde paylaşılmıştı. Şimdi ise KGI analistlerinden olan Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıl yeni seri iPhone modelleri arasında tıpkı 5 serisinde olduğu gibi renkli ve nispeten daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli geleceği yönünde rapor yayınladı.

Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir! - iPhone 6C - yeni iphone - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015 (2)

Bilindiği üzere Apple, uzun süre 4 inçlik ekran boyutlarının kullanım kolaylığı üzerinde durmuş ancak piyasa beklentilerini karşılamak adına iPhone 6 serisi ile ekran boyutunu Android rakipleri düzeyine çıkartmıştı. Her ne kadar büyük ekran kullanımı daha yoğun olsa da yine de geniş ekranlı cihaz kullanmak istemeyen kullanıcılarda bulunmakta. Ayrıca artan iPhone modellerinin yanına bir alternatif üründe çıkarmak Apple’ ın düşünceleri arasında gösteriliyor. Kullanıcıların 4 inç boyutunda ve güçlü donanım seviyesinde cihaz ihtiyaçlarına ve piyasanın farklı fiyat bantlarında ürün oluşturmak adına Apple’ ın önümüzdeki yıl, C serisi cihazlarına devam edeceği belirtilenler arasında yer alıyor.

Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir! - iPhone 6C - yeni iphone - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015 (3)

2015 yılı içerisinde neden serinin devamının gelmediği sorusuna cevap olarak ise, iPhone 5S modelinin bu aralıktaki ihtiyaçları karşıladığı görüşü belirtilmekte. Zira Apple, iPhone 5S satışlarını sürdürmeye devam ediyor.

Yen C serisi iPhone modelinin beklentileri ise, entegre edilen Touch-ID, çift tonlu flaş, geliştirilmiş kamera, Apple Watch ve Apple Pay desteği ile Apple 64-Bit A9 işlemci şeklinde sıralanıyor. Sızıntıların doğruluğu bir yana dursun, öyle görünüyor ki Apple, 2016 yılı için farklı stratejiler üzerinde çalışarak elinde tuttuğu akıllı cihaz pazar payını korumayı amaçlıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.