Haber Tekno Sosyal Medya

Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir!

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir!

Apple’ ın geçtiğimiz yıl daha ucuz olarak nam salan modeli 5C serisinin devamı, iPhone 6 modelleri ile birlikte yenilenmemişti. Ne var ki geçtiğimiz aylarda Apple’ ın üzerinde çalıştı yeni bir 5C benzeri cihaz olduğuna dair iddia edilen sızıntı görsellerde paylaşılmıştı. Şimdi ise KGI analistlerinden olan Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıl yeni seri iPhone modelleri arasında tıpkı 5 serisinde olduğu gibi renkli ve nispeten daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli geleceği yönünde rapor yayınladı.

Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir! - iPhone 6C - yeni iphone - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015 (2)

Bilindiği üzere Apple, uzun süre 4 inçlik ekran boyutlarının kullanım kolaylığı üzerinde durmuş ancak piyasa beklentilerini karşılamak adına iPhone 6 serisi ile ekran boyutunu Android rakipleri düzeyine çıkartmıştı. Her ne kadar büyük ekran kullanımı daha yoğun olsa da yine de geniş ekranlı cihaz kullanmak istemeyen kullanıcılarda bulunmakta. Ayrıca artan iPhone modellerinin yanına bir alternatif üründe çıkarmak Apple’ ın düşünceleri arasında gösteriliyor. Kullanıcıların 4 inç boyutunda ve güçlü donanım seviyesinde cihaz ihtiyaçlarına ve piyasanın farklı fiyat bantlarında ürün oluşturmak adına Apple’ ın önümüzdeki yıl, C serisi cihazlarına devam edeceği belirtilenler arasında yer alıyor.

Yeni 4 inçlik iPhone Modeli 2016 Yılında Gelebilir! - iPhone 6C - yeni iphone - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015 (3)

2015 yılı içerisinde neden serinin devamının gelmediği sorusuna cevap olarak ise, iPhone 5S modelinin bu aralıktaki ihtiyaçları karşıladığı görüşü belirtilmekte. Zira Apple, iPhone 5S satışlarını sürdürmeye devam ediyor.

Yen C serisi iPhone modelinin beklentileri ise, entegre edilen Touch-ID, çift tonlu flaş, geliştirilmiş kamera, Apple Watch ve Apple Pay desteği ile Apple 64-Bit A9 işlemci şeklinde sıralanıyor. Sızıntıların doğruluğu bir yana dursun, öyle görünüyor ki Apple, 2016 yılı için farklı stratejiler üzerinde çalışarak elinde tuttuğu akıllı cihaz pazar payını korumayı amaçlıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018

Popüler Haberler

Üste çık