Haber Tekno Sosyal Medya
Yeni iPad Pro

Mobil Teknoloji

Yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro!

Apple’ın bu yıl yenileyeceği tahmin edilen yeni iPad Pro modellerinin kılıfları sızdırıldı. Yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro tasarımı yenilik sunuyor!

Apple’ın bu yıl duyurması beklenen yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro modelleri ile ilgili sızıntı görseller paylaşıldı. Bu iki yeni iPad Pro modeli için hazırlanan kılıf modellerinin sızdırılması ile birlikte de yeni iPad Pro modelleri ile ilgili önemli bir ayrıntı ortaya çıkmış oldu!

10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro dikey kameraya sahip olacak!

İlk olarak yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro sızıntıları ile ilgili bahsetmek gerekiyor ki her iki model de ekran-kasa oranında ciddi bir iyileştirmeden geçmiş olarak satışa çıkacak. Çerçevelerin inceltilmesi ile birlikte, ekran boyutunu artırmak için çok daha fazla alan ortaya çıkmış olacak.

Yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro

Bununla birlikte yeni iPhone 8 sızıntıları ile edinilen parmak izi okuyucusunun ve home tuşunun kaydırılacağı bilgisi, söz konusu bu yeni iPad modellerinde kendini göstermiyor ve her ne kadar ekran-kasa oranında ciddi bir iyileştirme sunulsa da parmak izi okuyuculu home tuşunun kullanımı devam ediyor.

Apple’ın yeni tablet modellerinde en çok dikkat çeken detay ise, kılıflardan anlaşılacağı üzere arka kameranın konumu ve teknik detayları olacak. Hatırlatmak gerekirse daha önce sızdırılan iPhone 8 tasarım şemaları aracılığı ile arka kameranın yatay olarak değil de dikey olarak konumlandırılmaya başlayacağı ortaya çıkmıştı. Nitekim söz konusunu bu yeni tasarım anlayışının yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro modellerinde de kendini göstereceğini söylemek mümkün.

Yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro

Bunlarla beraber Apple marlasını taşıyan yeni Pro serisi tablet modellerinde, çift arka kameralı yapıya da geçiş yapılmış olacak. Elbette ki şu an için teknik özellik noktasında net detaylar bulunmuyor ancak öyle görünüyor ki yeni 10.5-inç ve 12.9-inç iPad Pro modelleri, tasarım tarafından ciddi bir değişim göstermiş olacak.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık