Haber Tekno Sosyal Medya

Yazarlar

Eren Ertem

Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.

Merve Öziş

Merve Öziş

Merve Öziş, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümüne başladı ve 2013 yılından bu yana makale yazıyor. Birçok elektronik yayın yapan medyada çalışmalar yapmış olan Merve Öziş, son olarak da özellikle teknoloji ve bilim ile yakından ilgileniyor ve bu konularda yayınlanan araştırmaları takip ediyor.

Gülfem Sungur

Gülfem Sungur

Kadir Has Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği sonrasında Gülfem Sungur, teknoloji editörlüğüne devam ediyor.

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Haber Tekno editör ekibi tarafından oluşturulan ve yayınlanan haberleri temsil eder.

Sevinç Çelik

Sevinç Çelik

Sevinç Çelik, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli İktisat almaya başladı. Üniversite hayatına geçtikten bir yıl sonra ise kendini teknolojinin yolunda ilerlerken, editörlük kariyerinin ortasında buldu. Reelde ve elektronik ortamda Supervisor olarak çalıştı. Şu anda öğrencilini sürdürüyorken, 2013 yılından beri yazdığı sayısız makale ile editörlüğe de devam ediyor.

Öykü Çağ Hasköylü

Öykü Çağ Hasköylü

Öykü Çağ Hasköylü, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nde eğitimine başlayıp, Haziran 2018 itibariyle eğitimini tamamlamıştır. Bölümde aldığı eğitimler sırasında makale okuma, çeviri yapma ve makale yazma denemeleri sayesinde kısa sürede araştırma ve yorumlama yeteneğini geliştirmiştir. 2013 yılından beri çeşitli konularda içerik editörlüğü/makale yazarlığı yapmaya devam etmektedir. Son birkaç yılda, araştırmalarını özellikle çevre, sürdürülebilirlik ve gelişen teknolojiye ait çalışmalara yoğunlaştırmıştır.

Üste çık