apple yatırımcıları

Apple tarafından meraklı bekleyişin sonrasında duyurulan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri, tanıtımından bu yana çeşitli noktalar üzerinden tartışılmaya devam ediyor. Bu süreçte iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin satışları başlayadursun, Apple yatırımcılarının iPhone X konusunda da oldukça iyimser bir yaklaşım sergilediğine ilişkin dikkat çeken bilgiler gündeme geldi.

tim cook ve jony ive iphone x ile

Bilindiği gibi Apple gibi dev teknoloji şirketleri, borsada işlem gören isimler arasında yer alıyor. Bu bağlamda çıkardıkları yeni ürünler ile kullanıcıları memnun etmeleri gerektiği gibi, aynı zamanda yatırımcılarını da memnun etmek durumundalar. Nitekim tanıtımından bu yana birçok eleştiriye ve özellikle de fiyatı ile serzenişlere vesile olan iPhone X, gelen bilgilere göre yatırımcılar tarafından olumlu bir şekilde karşılanıyor.

Apple yatırımcıları, iPhone X konusunda oldukça iyimser!

CNBC kanalında bir programa katılan Deutsche Bank analistlerinden olan Sherri Scribner, açık bir şekilde yatırımcıların iPhone X konusunda iyimser bir tavır takındıklarını ifade etti. Scribner tarafından yapılan açıklamalara göre yatırımcılar, tıpkı 2015 yılında duyurulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri sonrasındaki Apple’a olan yatırım süreçlerini tekrarlayacak gibi görünüyor. O dönemlerde Apple, beklentilerin üstünde kalarak yaklaşık 31 milyar dolar değerinde ciro elde etmeyi başarmıştı.

iphone x

Şu an ki problemin ise Apple’ın 2015 yılındaki gibi 30 milyar dolar barajını gride bırakacak olması şeklinde yorumlanıyor. Zira aradaki iki yıllık süre zarfından sonra, her ne kadar gelirlerde gerilemeye olmayacak olsa da ciddi bir artış da yaşanmayacak.

Elbette ki söz konusu bu tahminlerin geçtiği şu günlerde Apple, halen daha iPhone X satışlarına başlamış değil. Nitekim iPhone X’in satışlarının başlaması ile kullanıcıların vereceği tepkiler, tüm finansal tabloları etkileyebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here