Yapay Zeka Pop Müzik Besteledi!

Yapay zeka en sonunda pop müzik bestelemeyi de başardı. İşte yapay zeka tarafından bestelenen ilk pop müzik ile ilgili detaylar!

Yapay Zeka Pop Müzik

Yapay zeka çalışmalarına, önemli bir yenisi daha eklenmiş oldu. Kısa bir süre önce açıklanan bilgilere göre yapay zeka pop müzik bestelemeyi başardı.

Yapay zeka pop müzik besteledi!

Yapay Zeka Pop Müzik

Sony çatısı altında yapılan bir yapay zeka çalışması sonucu ortaya bir pop müzik bestesi çıkmış oldu. Anlatılan detaylara göre oluşturulan yapay zeka algoritması, yaklaşık 12,000 sayfalık örnekleri inceledikten sonra, kendi pop müzik bestesini oluşturmayı başardı.

Üstelik yapay zeka tarafından oluşturulan pop müzik bestesi, kayıt haline getirilerek kullanıcıların beğenisine de sunuldu.

“Daddy’s Car” isimli yapay zekanın pop müzik bestesi ile ilgili şu an çok detaylı bilgiler yer almıyor. Lakin, anlaşılan o ki yapay zeka çalışmaları, hemen hemen her kategoride kendini belli etme yönünde emin adımlarla ilerliyor.

İşte yapay zeka tarafından hazırlanan pop müzik:

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.