Yapay Zeka Mükemmel Twizzlers’ı Yaratırken Nasıl Yardımcı Olabilir?

Gün geçtikçe hayatımıza daha fazla dahil olan yapay zeka iş dünyasında da kendini gösterecek gibi duruyor. Peki, insanlara duyulan ihtiyaç azalacak mı?

Bu doğru, yapay zeka çok daha iyi bir Twizzlers yapmak için kullanılabilir. Bu şekilde daha fazla iç çamaşırı satılabilir ve gemilerin dünyayı dolaştığını görmek mümkün hale gelebilir. Ayrıca onlarca yıldır hatta yüzyıllardır süren ve dijital olmayan görevleri geliştirmek de yapay zekayla mümkün olabilir.

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un düzenlemiş olduğu Dijital Fark adlı etkinlik kapsamında dijital teknolojinin gelişmekte olan trendi hakkında epey konuşuldu. Bu işleri yapan insanların ekonomiye nasıl uyum sağlamaları gerektiğinden de bahsedildi. Örnek olarak da Twizzlers ele alındı.

Twizzlers’a yapay zeka etkisi!

Business Insider ile yapılan röportajda Microsoft’tan Anand Eswaran, Hershey’in Twizzlers’ın üretim sürecini ayarlayarak daha iyi sonuçlar elde etmek adına Microsoft Azure bulutuna bağlı bir sensör ağı kullanmayı tercih ettiğini açıkladı. Eswaran, sıcaklıktaki bir değişikliğin tüm Twizzlers grubunu değiştirebileceğini ve bu nedenle de hataların minimumda tutulması için sıcaklığın titizce izlenmesi gerektiğini savundu.

Bu noktada üretim tedarik zincirinde Azure bulutuna bağlı sensörlerin en uygun koşulları bulabildiğini ve sıcaklığı da sürekli olarak ayarlayabildiğini belirten Eswaran, komutların buluttan geldiğini ve yapay zekanın da öğrenmeye devam ettiğini ifade ediyor. Peki, bu insanların yapması gereken bir kontrol şekli değil mi?

Evet, ancak aynı zamanda insanların, eskiden insanların yaptığını yapmaya başlayan makinelere adapte olmayı ve onları kullanmayı nasıl başardıkları hakkında ipuçları elde etmek bu şekilde mümkün olabilir. Bu konuda Eswaran insanların rolünün zamanla değişeceğini ve net etkinin de iş dünyasını pozitif yönde etkileyeceğini düşünüyor. Yani yapay zeka sayesinde pek çok sektörde işlerin açılacağını söylemek mümkün!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here