Haber Tekno Sosyal Medya
Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi

Bilim

Yapay Zeka Harry Potter Hikayesi Yazdı!

Yapay zeka ile ilgili dikkat çeken örnekler gelmeye devam ediyor. Şimdi de yapay zekanın Harry Potter hikayesi yazması gündeme geldi.

Yapay zeka ile ilgili dikkat çeken örnekler gelmeye devam ediyor. Bu defa ise biraz mizahi bir örnek kendini gösterdi. Yapay zekaya okutulan tüm Harry Potter kitapları sonrasında, yeni bir hikaye yazması istendi. Bunun üzerine yapay zekanın yazdığı Harry Potter hikayesi, beklenenin aksine mizah dolu bir örneği ortaya çıkardı.

Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi

Yapay zekanın oluşturduğu yeni kitabın ismi de bir hayli ilgin. Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi olarak çevirisini yapabileceğimiz kitapta, çok ilginç sahneler de yer alıyor.

Botnik Studios tarafından yayınlanan birkaç sayfalık bölümde, ilk cümle “Kalenin zemini sihirle oluşturulmuş rüzgarlar ile homurdanıyordu.” olmuş. Daha sonrasında ise “Dışarıdaki gökyüzü kanla dolu olan kapkara bir tavandı.” gibi bir betimleme yapılmış.

Ron karakteri için bahsedilen “Ron’un Ron eteği, kendisi gibi çok kötüydü.” ifadesi de bir hayli dikkat çekti.

İşte yapay zekanın oluşturduğu Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi kitabının kapağı ve yayınlanan sayfaları:

Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık