Yahoo

Yahoo’nun Verizon’a satılma süreci, en nihayetinde resmi olarak tamamlandı ve artık Yahoo’nun yeni sahibi, resmi olarak Verizon oldu! Satın alma sonrasında, Yahoo’nun ismi de tarihin tozlu sayfalarında kalmış olacak.

Yahoo Verizon’a satıldı!

Bir süredir ekonomi dünyasında sık sık konuşulan ve çeşitli gelişmelerle gündeme gelen Yahoo’nun satılma sürecinin tamamlanmasıyla beraber, bir dönemlerin en popüler arama motoru olan servis, bundan böyle yoluna Altaba olarak devam edecek.

İlk etaplarda Verizon’ın Yahoo için 4.83 milyar dolar’lık bir teklifte bulunduğu dile getirilmişti. Sonrasında ortaya çıkan Yahoo’nun hack’lenmesi ile ciddi bir kullanıcı bilgisinin çalınması sonrasında, söz konusu olan bu teklif 4.48 milyar dolar seviyesine indirilmişti. Söz konusu olan bu ilk teklifin ardından, Yahoo’nun neden 4.83 milyar dolar edecek değere sahip olduğuna ilişkin detaylar da gündeme gelmişti.

Marissa Mayer
Eski Yahoo CEO’su Marissa Mayer

Yahoo’nun isminin Altaba olması ile beraber, mevcut Yahoo CEO’su Marissa Mayer ismi de görevinden ayrılacak. Yapılan açıklamaya göre Yahoo’nun hizmetleri de Oath adı altında yürütülen faaliyetlere dahil edilecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here