Yahoo’nun Yeni Sahibi: Verizon!

Verizon, resmi olarak Yahoo'nun yeni sahibi oldu. Daha önce gelen Yahoo'nun Verizon'a satılma haberleri, en sonunda gerçeğe dönüştü!

Yahoo

Yahoo’nun Verizon’a satılma süreci, en nihayetinde resmi olarak tamamlandı ve artık Yahoo’nun yeni sahibi, resmi olarak Verizon oldu! Satın alma sonrasında, Yahoo’nun ismi de tarihin tozlu sayfalarında kalmış olacak.

Yahoo Verizon’a satıldı!

Bir süredir ekonomi dünyasında sık sık konuşulan ve çeşitli gelişmelerle gündeme gelen Yahoo’nun satılma sürecinin tamamlanmasıyla beraber, bir dönemlerin en popüler arama motoru olan servis, bundan böyle yoluna Altaba olarak devam edecek.

İlk etaplarda Verizon’ın Yahoo için 4.83 milyar dolar’lık bir teklifte bulunduğu dile getirilmişti. Sonrasında ortaya çıkan Yahoo’nun hack’lenmesi ile ciddi bir kullanıcı bilgisinin çalınması sonrasında, söz konusu olan bu teklif 4.48 milyar dolar seviyesine indirilmişti. Söz konusu olan bu ilk teklifin ardından, Yahoo’nun neden 4.83 milyar dolar edecek değere sahip olduğuna ilişkin detaylar da gündeme gelmişti.

Marissa Mayer
Eski Yahoo CEO’su Marissa Mayer

Yahoo’nun isminin Altaba olması ile beraber, mevcut Yahoo CEO’su Marissa Mayer ismi de görevinden ayrılacak. Yapılan açıklamaya göre Yahoo’nun hizmetleri de Oath adı altında yürütülen faaliyetlere dahil edilecek.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.