Yahoo için Twitter-Verizon Çekişmesi!

Yahoo

Bir dönemlerin, tüm dünya genelinde en çok kullanılan servislerini elinde tutmayı başarmış olan Yahoo, ne yazık ki günümüzde sahip olduğu bu popülariteyi kaybetti ve neredeyse sınırlarını sadece Birleşik Devletler’e kadar küçülttü. Durumun Yahoo için bu derece de karışık olması, sahip olduğu sektörel otoritesinin olmadığı anlamına gelmiyor olacak ki; Google, Disney, Microsoft ve Verizon gibi isimlerden sonra şimdi de Twitter, Yahoo için talip kuyruğa girmiş gibi görünüyor.

Twitter, Yahoo’yu satın almak istiyor!

Yahoo

Yeni gelen bir bilgiye göre geçtiğimiz hafta Twitter ve Yahoo arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmenin konusu ise pek tabii satın alma… Twitter tarafında Yahoo için iyi bir teklif sunulduğu, ancak daha önce dile iddia edilen Verizon’ın 4 milyon Dolar teklifinden daha iyi olmadığı konuşuluyor.

Genel itibariyle sektörde yer alan bu ve buna benzer satın alma iddialarının, yüksek ihtimalle aktarıldığı gibi sonuçlandığı biliniyor. Dolayısıyla Yahoo, eğer daha iyi bir teklif sunan olmaz ise, büyük ihtimalle Verizon çatısı altında yer almaya başlayabilir.

 

>> Yahoo için satın alma sırasına giren şirketlerle ilgili sizin görüşleriniz nasıl?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.