Yahoo, Altaba İsmini Dönüşebilir!

Yahoo ismi, satın alma sonrasında Albata ismi ile yer değiştirebilir. Öte yandan, Yahoo CEO'su Marissa Mayer'ın istifa etmesi gündemde. İşte detaylar!

Yahoo CEO'su Marissa Mayer

2016 yılının önemli gelişmelerinden olan Yahoo’nun Verizon tarafından satın alınacak olması, uzun bir süre sonra yeniden gündeme geldi. Bu defa, satın almanın gerçekleşmeye yakın olduğuna ek olarak, Yahoo isminin değiştirmesi ve Yahoo CEO’su Marissa Mayer’ın istifa etmesi söz konusu olmuş durumda.

Yahoo’nun ismi, Altaba ismi ile değiştirilebilir!

Hatırlatmak gerekirse, Verizon’ın Yahoo’yu satın alma hazırlığına girmesinden sonra, Yahoo tarafından şimdiye kadar toplamda 2 milyona ulaşan kullanıcı hesabının çalındığı bilgisinin doğrulanması, satın almanın gerçekleşmesini zora sokmuştu. Lakin, gelen son bilgilere göre Yahoo’nun 4.8 milyar dolar’a satın alınma süreci, yakında sonlanacak.

Yahoo ismi üzerinde kullanıcı nezdinde oluşan bu olumsuz etkinin ortadan kaldırılması amacı ile yapılacağı söylenen isim değişikliği gerçekleşirse, Yahoo ismi tarihe karışacak ve servisler Altaba ismi ile devam ettirilecek.

Yahoo CEO'su Marissa Mayer
Marissa Mayer

Satın alma sürecinden sonra, Yahoo CEO’su Marissa Mayer ve beraberindeki 10 önemli ismin de istifa edeceği dile getiriliyor.

Öyle ki Yahoo’nun satın alınması, başta ismi olmak üzere köklü bir değişiklik anlamına da gelecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.