Yahoo 4.83 Milyar Dolara Satıldı! Peki, Yahoo Neden Hala Önemli?

Uzun zamandır gündemden düşmeyen Yahoo aslında hala değerli. Sonuçta bir değeri olmayan firma için kimse 4.83 milyar dolar ödemez. İşte detaylar!

Yahoo

Verizon merakla beklenen kararını açıkladı ve Yahoo’yu satın alacağını resmi olarak duyurdu. Bilindiği üzere Verizon ABD’nin en büyük cep telefonu operatörü ve ülkede en yaygın internet servisi sağlayacılarından da bir tanesi. Yahoo satışı için alınmış bu büyük karar elbette gündemde büyük bir yer ediniyor ve akıllardaki en büyük soru da çaresizce bağımsızlığını korumaya çalışan CEO Marissa Mayer’in firmasının geleceği hakkında.

Yahoo Verizon’a büyük imkanlar sunacak!

beklenen-oldu-ve-yahoo-4-83-milyar-dolara-satildi-1

Yahoo, son derece popüler bir arama motoru olarak Verizon’a Birleşmiş Miletler’deki en büyük kablosuz ağ imkanı, online reklam araçları, sıkça kullanılan bir e-mail servisi ve yüksek trafikli özellikler sunacak. Bu durumda 4.83 milyar dolar ödeyerek firmayı satın alan Verizon’un aslında büyük avantajlar edineceğini söylemek de mümkün. Ayrıca hatırlanacağı üzere firma geçtiğimiz yıl 4.4 milyar dolar ödeyerek AOL (America Online)’ı da satın almıştı.

Bu hususta bir açıklama yapan AOL’nin CEO’su Tim Armstrong, AOL ve Yahoo’nun birlikte büyük işler başaracağını söylerken ve dünya üzerinde 2 milyar müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini de dile getirdi. Elbette tüm bu gelişmeler piyasadaki ve kullanıcıların gözündeki değerini günden güne kaybeden firma için mükemmel hale geldi diyebiliriz.

Yahoo hala kullanıcılar için ilgi çekici!

yahoo

Aslında firmanın birçok servisi hala oldukça popüler. Yahoo Finance ya da Yahoo Sports’a bakacak olursak hala portallarda büyük popülariteleri olduğunu ve 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olduğunu görebiliriz. Yani firmayı ayakta tutacak birçok detayın olduğunu kaçırmamalıyız. Aslında Verizon’un en fazla dikkatini çeken şeyin de Yahoo’nun hala birçok kullanıcıya sahip olması diyebiliriz.

Şimdiden medyada büyük yer edinmiş olan bu geniş kapsamlı anlaşma hem Yahoo’nun hayatını kurtarmış hem de kullanıcılar için yepyeni bir çağı başlatmış olabilir. Bakalım ilerleyen günlerde ünlü firma ve Verizon arasındaki bu anlaşma kapsamında neler yaşanacak?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here