Xperia XZ1 Ne Zaman Çıkacak?

Sony, yeni Xperia modellerini tanıtmaya hazırlanıyor! Sony Xperia XZ1 Compact, XZ1 ve X1 çıkış tarihi ile ilgili bilgiler gündeme geldi!

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact ve X1 çıkış tarihi ile ilgili ilk bilgiler gündeme gelmiş oldu. Bunlarla beraber Xperia XZ1 Compact, XZ1 ve X1 modellerinin teknik özelliklerine ilişkin detaylı bilgiler de ortaya çıkmış durumda!

Xperia XZ1 Compact, XZ1 ve X1 çıkış tarihi ve özellikleri!

Öncelikle belirtmek gerekirse Sony, yeni akıllı telefon modelleri olan Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact ve Xperia X1 modellerini, kuvvetle muhtemel eylül ayının ilk haftasında Almaya’nın Berlin şehrinde düzenlecek olan IFA 2017 fuarı kapsamında duyurmuş olacak.

Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact modellerinin, teknik özellikleri ile birlikte üst seviye akıllı telefon statüsünde yer alacağını söylemek mümkün. Zira her iki model de Qualcomm Snapdragon 835 mobil yonga seti ve 4GB boyutunda RAM taşıyor olacak. Bu özellikler ile birlikte Sony Xperia XZ Premium modeli ile benzerlik göstereceğini söylemek mümkün.

Xperia XZ1

Xperia XZ1 modelinin 5.2-inç büyüklüğünde ve Full HD yani 1080p çözünürlüğünde ekrana ve 3000mAh kapasitesinde bataryaya sahip olacağı söylenebilir. Xperia XZ Compact modelinde ise 4.6-inç büyüklüğünde ve HD yani 720p çözünürlüğünde ekran olacak iken, dahili batarya kapasitesinde ise 2800mAh detayı kendini gösterecek. Bu özellikler ile birlikte, Sony’nin şimdiye kadar duyurduğu en güçlü Compact serisi modelin, XZ1 Compact olacağını söylemek mümkün hale geliyor.

Sony Xperia X1 özellikleri tarafına dönecek olursak yeni model; 5.0-inç büyüklüğünde ve Full HD yani 1080p çözünürlüğünde bir ekran taşıyor olacak. Snapdragon 660 mobil işlemci, 4GB RAM ve 2800mAh kapasitesine sahip dahili batarya ise, ortaya çıkan diğer detaylardan oluyor.

Tüm bunların dışında ek olarak söylemek gerekirse, gelen son bilgilere göre Sony, 4K ekran taşıyan ve Snapdragon 835 mobil işlemciyi taşıyan bir yeni Xperia modeli daha duyurmaya hazırlanıyor. Bu modelin isimlendirmesinde ise Xperia XZ Premium ismi ile karşılaşılabileceği tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.