Xiaomi Satışları Apple’ı Geride Bıraktı!

Xiaomi Satışları

Söz konusu olan Çin pazarı olduğu vakit, neredeyse hemen her kategoride satış yapan firmalar çok daha zorlu bir rekabet sürecinde yer alıyorlar. Özellikle yabancı firmalar tarafından zorlu bir pazar olarak değerlendirilen Çin pazarı, Apple için de kötü gitmeye devam ediyor. Son gelen bir akıllı telefon satış analiz bilgileri de Apple’ın, Çin pazarında ne derece zorlandığını desteklemiş oldu.

Xiaomi, Apple satışlarının 3 katından fazla!

Xiaomi Satışları

Doğrudan Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından açıklanan Çin pazar analiz sonuçlarına göre Xiaomi akıllı telefon satışları, iPhone modellerini 3 katından daha büyük bir yüzde ile geride bırakmış durumda.

Daha önce de Apple’ın Çin pazarında kan kaybetmeye başlaması ve bu gerilemenin tüm dünya ülkelerinde kendini göstermesi konuşulmaktaydı.

Son olarak özetle söylemek gerekirse Apple iPhone satışlarında yaşanan bu global düşüş, kullanıcıları iPhone 7 serisi modelleri beklemesi ile açıklanmakta. Zira şu an için piyasada 2016 yılına ait önemli telefonlarını piyasaya sunmayan Apple, bekleyişleri de satışları üzerinde yaşıyor.

 

>> Çin pazarındaki iPhone satışları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.