Xiaomi Satışları

Söz konusu olan Çin pazarı olduğu vakit, neredeyse hemen her kategoride satış yapan firmalar çok daha zorlu bir rekabet sürecinde yer alıyorlar. Özellikle yabancı firmalar tarafından zorlu bir pazar olarak değerlendirilen Çin pazarı, Apple için de kötü gitmeye devam ediyor. Son gelen bir akıllı telefon satış analiz bilgileri de Apple’ın, Çin pazarında ne derece zorlandığını desteklemiş oldu.

Xiaomi, Apple satışlarının 3 katından fazla!

Xiaomi Satışları

Doğrudan Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından açıklanan Çin pazar analiz sonuçlarına göre Xiaomi akıllı telefon satışları, iPhone modellerini 3 katından daha büyük bir yüzde ile geride bırakmış durumda.

Daha önce de Apple’ın Çin pazarında kan kaybetmeye başlaması ve bu gerilemenin tüm dünya ülkelerinde kendini göstermesi konuşulmaktaydı.

Son olarak özetle söylemek gerekirse Apple iPhone satışlarında yaşanan bu global düşüş, kullanıcıları iPhone 7 serisi modelleri beklemesi ile açıklanmakta. Zira şu an için piyasada 2016 yılına ait önemli telefonlarını piyasaya sunmayan Apple, bekleyişleri de satışları üzerinde yaşıyor.

 

>> Çin pazarındaki iPhone satışları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here