Xiaomi Mix Evo’nun Özellikleri Ortaya Çıktı!

Xiaomi markasının yeni akıllı telefon modeli Xiaomi Mix Evo'nun benchmark sonuçları ile özellikleri ortaya çıktı. İşte Xiaomi Mix Evo özellikleri!

Xiaomi Mix Evo

Geekbench isimli benchmark uygulaması, yeni bir akıllı telefon özelliklerinin de ortaya çıkmasına vesile oldu: Xiaomi Mix Evo! Mix Evo teknik özellikleri arasında yer alan Qualcomm’un en güçlü mobil yonga seti Snadragon 835’te, dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Xiaomi Mix Evo’nun teknik özellikleri!

Öncelikle belirtmek gerekirse benchmark uygulaması Geenbench üzerinde ortaya çıkan Mix Evo özellikleri, şu şekilde sıralanıyor:

Qualcomm MSM8998 yani Snapdragon 835 işlemci

4GB RAM

Android 6.0.1 işletim sistemi

xiaomi mix evo geekbench benchmark sonuçları

Söz konusu test sonuçları üzerinde, cihaz ismi doğrudan “Xiaomi Mix Evo” olarak geçmiş. Bununla beraber Snapdragon 835’in Android 6.0.1 işletim sistemi ile elde ettiği sentetik test sonuçları da aydınlanmış oldu: Tekli çekirdek skoru 1918 ve çoklu çekirdek sokuru 5689!

Son olarak belirtmek gerekirse Xiaomi Mix Evo çıkış tarihi ve diğer özellikleri ile ilgi henüz net bilgiler ortaya çıkmış değil.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.