xiaomi mi note 3

DxOMark tarafından yapılan akıllı telefon kamera testlerine katılan son model, Xiaomi Mi Note 3 oldu. Testlerin gerçekleştirilmesi için gerekli sürenin tamamlanması ile birlikte Xiaomi Mi Note 3 DxOMark sonuçları da resmi olarak yayınlanmış durumda.

Xiaomi Mi Note 3 DxOMark sonuçları yayınlandı!

xiaomi mi note 3

Xiaomi Mi Note 3 DxOMark ortalama puanına bakılacak olursa fotoğraf tarafında 94, video tarafında ise 82 puan elde edildiği görülüyor.

Temel olarak fotoğraf testleri için 9 kategori, video testleri için 7 temel kategori kendini gösteriyor. Kontrast, otomatik odaklama, renk doğruluğu, yakınlaştırma başarısı, flaş yeterliliği ve bokeh yetisi gibi önemli başlıklarda fotoğraf yeteneklerini gösteren Xiaomi Mi Note 3, video tarafında ise titreme önleyici başarısı ve gürültü düzeyi gibi ek maddelerde test edildi.

xiaomi mi note 3

Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse, Xiaomi Mi Note 3 DxOMark listesinde 90 puan ile boy gösteriyor. Elde ettiği bu ortalama puan ile Google Pixel ve HTU 11 ile aynı puanı elde etti. Güncel DxOMark akıllı telefon listesi ve ortalama puanlar ise şöyle:

Google Pixel 2: 98 puan

Apple iPhone X: 97 puan

Huawei Mate 10 Pro: 97 puan

Apple iPhone 8 Plus: 94 puan

Samsung Galaxy Note 8: 94 puan

Apple iPhone 8: 92 puan

Google Pixel: 90 puan

HTC U11: 90 puan

Xiaomi Mi Note 3: 90 puan

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here