Xiaomi Mi Band 2 Duyuruldu!

Mi Band 2

Giyilebilir teknoloji alanının en popüler ürünlerinden biri olan akıllı bileklik, çeşitlenen ve artış gösteren ürün gamlarına bir yenisini daha Xiaomi ile kazanmış oldu. Kısa bir süre önce Xiaomi, resmi olarak Mi Band 2 akıllı bileklik ürününü satışa sundu.

Ayrıca Bakınız

Yeni iPhone 7 Kılıfları Ön Siparişe Açıldı!

Mi Band 2 özellikleri!

Mi Band 2

Xiaomi’nin 2014 yılında başlayan Mi isimli akıllı bileklik macerası, 2016 yılında Mi Band 2 ile devam ediyor. Özellikle fiyat ve performans olarak kullanıcıları tarafından tercih edilen be beğeniyle kullanılan Mi Band serisinin yeni üyesi Mi Band 2, aynı algıyı devam ettirecek gibi görünüyor.

Mi Band 2

Yeni Xiaomi Mi Band 2, önceki akıllı bileklik modellerine kıyasla üzerinde küçük bir ekran taşıyor. OLED panel teknolojisini sunan bu ekran; saat, adım sayısı ve kalp ritmi gibi detayları kullanıcısına gösterebiliyor.

Mi Band 2

Fitness, kalp ritmi ve uyku takibi yeteneğine sahip olan akıllı bileklik Mi Band 2, ikinci nesil Bluetooth 4.0 bağlantı arabirimini kullanıyor. Önceki Mi Band modellerinde olduğu gibi akıllı telefonlarla eşleşerek kullanılacak Mi Band 2, 20 günlük bir batarya ömrü ve IP67 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip.

Mi Band 2

Hipoalerjenik silikon bant ile satışa sunulacak olan Mi Band 2, ayrıca üzerinde 0.5mm derinliğinde bir de mekanik tuşa sahip.

Akıllı bileklik Mi Band 2’nin fiyatı!

Tüm bu özellikleri ile Mi Band 2 fiyatı, 20 Dolar seviyesinde tutulmuş. Önceki akıllı bileklik modellerinde olduğu gibi fiyat-performans dengesini bozmadan geliştirdiği yeni ürünü ile Xiaomi, öyle görünüyor ki alanında en iyi alternatif olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.


Mi Band 2

Son olarak belirtmek gerekirse yeni Mi Band 2 akıllı bileklik modeli, şu an sadece Xiaomi web sayfasında açıklandı. Henüz herhangi bir sosyal medya açıklaması ya da etkinlik ile ilgili paylaşım mevcut değil.

 

>> Sizce Xiaomi’nin yeni akıllı bileklik modeli Mi Band 2 özellikleri ve tasarımı nasıl olmuş?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.