Xiaomi Mi 7 Snapdragon 845 ile Gelecek!

Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni Xiaomi Mi 7 modelinde Snapdragon 845 mobil yonga seti yer alacak! Detaylar haberimizde!

Xiaomi Mi 7 Snapdragon 845
Xiaomi Mi 7 konsept görsel

Xiaomi tarafından yapılan resmî açıklamaya göre Xiaomi Mi 7 özellikleri arasında, Qualcomm’un yeni mobil yonga seti Snapdragon 845 yer alıyor olacak.

Xiaomi Mi7 Snapdragon 845 taşıyacak!

Qualcomm’un düzenlediği etkinlik kapsamında duyurulan Snapdragon işlemcili yeni HP Envy x2 ve Asus NovaGo modellerine ek olarak, üst seviye mobil yonga seti Snapdragon 845’te duyuruldu. Qualcomm’un en hızlı mobil işlemcisi olma unvanını taşıyan yeni 845, 2018 yılında duyurulacak olan amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer alacak.

Xiaomi Mi 7 Snapdragon 845

Bu modellerden resmi olarak lanse edilen ilki ise Mi 7 oldu. Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından 2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni Mi serisi telefon modeli Xiaomi Mi 7, resmî açıklamaya göre Snapdragon 845 ile gelecek. Nitekim Android dünyasının 2018 mobil cihazları arasındaki en hızlı telefonlardan olacağı kesinleşen yeni Mi7, sektördeki akıbetini güçlendirecek.

Samsung Galaxy S9 ve Note 10 modelleri de Snapdragon 845 ile gelecek!

Her ne kadar resmi olarak Samsung Mobile tarafından belirtilmemiş olsa da kuvvetle muhtemel yeni Galaxy S9, S9+ ve Note 10 modelleri, Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga setini taşıyor olacak. Keza Asus tarafından da üst seviye 845 işlemcili telefon modelleri 2018’de duyurulmuş olacak.

Şu an için edinilen bilgiler doğrultusunda 845 modelinin yer alacağı modeller, bu şekilde sıralanıyor. Yeni gelişmeleri HaberTekno olarak güncel akıllı telefon haberleri bölümünde aktarmaya devam edeceğiz.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.