Xiaomi Mi 6 Sızdırıldı!

Xiaomi Mi 6 modelinin arka paneli iddiası ile yeni görseller sızdırıldı. İşte kısa bir süre önce ortaya çıkan Xiaomi Mi 6 sızıntı görselleri!

Xiaomi Mi 6 modeline ait olduğu iddia edilen ilk somut sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Kısa bir süre önce sızdırılan Xiaomi Mi 6 arka paneli ile birlikte, yeni Xiaomi akıllı telefon modeli ile ilgili kamera detayları da ortaya çıkmış oldu.

Xiaomi Mi 6 sızdırıldı!

Xiaomi Mi 6 modeline ait olduğu iddiası ile sızdırılan görsellerde, cihazın arka planı yer alıyor. Buna göre Mi 6 modeli, çift arka kamera yapısı ile birlikte duyurulacak ve akıllı telefon dünyasının standartları haline gelen bu iki arka kameralı segmentte yer almaya başlayacak.

Xiaomi Mi 6

Çin’in Weibo servisi üzerinde ortaya çıkan bu görsel, aynı zamanda Mi 6 modelinin cam bir tasarıma sahip olduğunu da göstermiş oluyor. Bununla beraber önceki modellerdeki gibi arka çerçevenin kenarlarının kavisli olduğu dikkat çekiyor. Ek olarak Mi 6 modeli de kavisli ekrana sahip olabileceğine ilişkin bilgiler mevcut durumda.

Son olarak belirtmek gerekirse beklenen Xiaomi Mi 6 özellikleri; 5.2-inç büyüklüğünde ve Full HD – 1080p çözünürlüğünde ekran, Snapdragon 835 mobil yonga seti, Adreno 540 GPU, çift arka kamera (şu an için çözünürlük gibi detaylar mevcut değil), USB Type-C bağlantı portu ve IP67 veya IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası olarak sıralanıyor. Bunların dışında Mi 6 modelinin de 3.5mm kulaklık girişini kaldıran akıllı telefon modelleri arasında yer alması bekleniyor. Xiaomi Mi 6 çıkış tarihi olarak ise 19 nisan işaret ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.