Xiaomi Mi 6 Benchmark Sonuçları!

Xiaomi Mi 6 benchmark sonuçları ortaya çıktı. İşte yeni Xiaomi Mi 6 özellikleri ve ortaya çıkan benchmark sonuçları ile ilgili detaylar!

Xiaomi Mi 6 Benchmark

Xiaomi Mi 6 benchmark sonuçları sızdırıldı. Sızdırılan Geekbench benchmark sonuçlarının sızdırılması ile birlikte, Xiaomi Mi 6 özellikleri ile ilgili somut bilgiler de gün yüzüne çıkmış oldu.

Xiaomi Mi 6 benchmark sonuçları ortaya çıktı!

Xiaomi Mi 6 benchmark sonuçları ile ilgili ilk olarak belirtmek gerekirse Mi 6, Geekbench üzerinde tek çekirdek skorunda 2006 puanı yakalıyorken, çok çekirdek performansında ise 6438 puanını yakalamayı başarmış durumda.

Elde ettiği bu sonuçlar ile Mi 6 modelinin, Galaxy S8 Plus modelini geride bıraktığı söylemek mümkün. Zira Galaxy S8 Plus benchmark sonuçlarındaki tek çekirdek skoru 1929 iken, çok çekirdek skoru ise 6084 seviyesinde yer alıyordu.

Xiaomi Mi 6 Benchmark

Xiaomi Mi 6 özellikleri ve çıkış tarihi!

Xiaomi Mi 6 benchmark sonuçları ile birlikte, Mi 6 modelinin teknik özellikleri ile ilgili de detayları ortaya çıkmış oldu. Buna göre Xiaomi Mi 6 özellikleri, şu şekilde sıralanıyor:

Snapdragon 835 mobil yonga seti ( test üzerinde 1.9GHz saat frekansı ile çalıştığı dikkat çekiyor)

Adreno 540 Grafik birimi (GPU)

6GB RAM

5.15-inç büyüklüğünde ve Full HD(1920×1080) çözünürlüğünde ekran

19MP çözünürlüğünde arka kamera

8MP çözünürlüğünde ön kamera

3200mAh büyüklüğünde batarya

Android Nougat (Android 7.1.1) temelli MIUI 8

Son olarak Xiaomi Mi 6 çıkış tarihi ile ilgili de bilgi vermek gerekirse Xiaomi markasının yeni Mi 6 modelini, 16 nisan tarihinde resmi olarak tanıtması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.