Xiaomi, Hindistan’dan 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti!

Çinli Xiaomi markasının yüzü, Hindistan'da gülüyor. Yeni gelen bilgilere göre Xiaomi, Hindistan'dan 1 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı!

Xiaomi Mi 5s Plus
Xiaomi Mi 5s Plus

Bu sene ilk defa CES organizasyonunda yer alan Xiaomi markası ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Doğrudan Xiaomi Hindistan oluşumunun başındaki isim olan Kumar Jain, 2016 yılındaki Hindistan satışlarında 1 milyar dolar barajının geride bırakıldığını açıkladı.

Xiaomi, sadece Hindistan’dan 2016’da 1 milyar dolar’lık satış!

Çinli Xiaomi markası, teknoloji alanında birçok farklı ürün ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Akıllı telefon tarafında fiyat-performans oranı ciddi anlamda yüksek olan Android modelleri ile kullanıcıların ilgisini toplamayı başaran Xiaomi, sadece ilgi ile sınırlı kalmamışa benziyor.

2016 Xiaomi Hindistan gelirleri

Hindistan oluşumunun 2016 yılında elde etti 1 milyar dolar’lık satış, hem marka için hem de Hindistan pazarı için önemli bir işaret anlamına geliyor.

Bilindiği gibi Hindistan, dünyanın en büyük ilk üç akıllı telefon pazarından birisi. Bununla beraber, Apple gibi önemli bir markanın bile Hindistan pazarındaki payı ciddi anlamda alt seviyelerde kalıyor. Android pazarının yüksek olduğu Hindistan pazarı, nitekim Xiaomi gibi fiyat-performans ürünlerini karşı olumlu geri dönüşler sağlayabiliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse, belli başlı Xiaomi akıllı telefon modelleri başta olmak üzere ülkemizde de paralel ithalat yoluyla, birçok Xiaomi ürününe ulaşmak mümkün.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here