Xiaomi Bükülebilir Ekran Üzerinde Çalışıyor!

Yeni gelen bir sızıntı görsele göre Xiaomi bükülebilir ekran teknolojisi üzerinde çalışmalar yapıyor. İşte Xiaomi bükülebilir ekran detayları!

Xiaomi Bükülebilir Ekran

Yakın gelecekte sık sık görüleceği ve aktif olarak mobil ürünlerde yer alacağı düşünülen bükülebilir ekran teknoloji ile ilgili Çinli Xiaomi firmasının da çalışmalar sürdürdüğü ortaya çıktı.

Xiaomi bükülebilir ekran çalışmalar yapıyor!

Baidu üzerinde ortaya çıkan görsellere göre Xiaomi bükülebilir ekran teknolojisi çalışmalarına dair detaylar gün yüzüne çıkmış oldu.

Xiaomi Bükülebilir Ekran

Bilindiği gibi bu noktada LG Display tarafında, bükülebilir ekran teknolojisi ile ilgili çalışmalar ve fuarlarda demolar ortaya çıkartılıyor. Çinli Xiaomi tarafından da bükülebilir ekranlı akıllı telefon çalışmalarının ortaya çıkması, teknolojinin geleceğine yönelik aydınlatıcı bir detay oldu.

Şu an için bükülebilir ekran teknolojisi, bir demodan öteye gidemiyor. Lakin, belirtildiği gibi esnek ekran teknolojisine, yakın geleceğin standartları arasında olacağı söyleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.