Xiaomi Aksiyon Kamerası Yi 4K Duyuruldu!

Yi 4K

Özellikle akıllı telefon modelleri ile tüm dünya genelinde ilgi toplayan Xiaomi, aksiyon kamerası ayağında da fiyat-performans seviyesi üst düzeyde yer alan ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Son olarak ise Xiaomi Yi 4K isimli, 4K video kaydı yapan aksiyon kamerası satışa sunuldu.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 Çizimleri Sızdırıldı!

Yeni Xiaomi Yi 4K!

Aktarılan bilgilere göre Xiaomi Yi 4K teknik özellikleri arasında, Sony IMX377 sensörü yer alıyor. Bu sensör ile Xiaomi Yi 4K, HD çözünürlüğünde 240fps, Full HD çözünürlüğünde 120fps ve 4K çözünürlüğünde 30fps video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Xiaomi Yi 4K

155 derecelik açısı ile f/2.8 diyafram değeri sunan Xiaomi Yi 4K, ek olarak üzerinde 2.0inç büyüklüğünde dokunmatik yüzey barındırıyor. 330ppi -piksel yoğunluğu- değerine sahip olan Xiaomi Yi 4K’ya, 1,300mAh değerindeki batarya eşlik ediyor. Sahip olduğunu bu batarya ile Xiaomi Yi 4K, ortalama 4 saat video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Tüm bunlara ek olarak Xiaomi Yi 4K, Wi-Fi ve BT 4.0 kablosuz bağlantı teknolojilerine de ev sahipliği yapıyor.

Xiaomi Yi 4K

Siyah, beyaz ve roz altın renk seçenekleriyle beraber Xiaomi Yi 4K fiyatı ise, 200 Dolar olarak etiketlenmiş durumda.

Özellikle GoPro Hero 4 Black modeline karşı önemli rakip konumuna gelen Xiaomi Yi 4K, fiyat-performans avantajı ile her kesimden kullanıcının, aksiyon kamerası edinmesine olanak tanıyor.

 

>> Xiaomi Yi 4K aksiyon kamerası ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.

1 yorum