Xiaomi store

Çin’in Apple’ı olarak anılan Xiaomi, bilindiği gibi hemen hemen birçok elektronik ürünü ile Çinli kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ortaya koyduğu akıllı telefonlardan aksesuarlara kadar dünyanın her bölgesinde dikkat çeken Xiaomi, bu bağlamda Çin ile sınırlı kalmaya devam etmekte sıkıntı yaşamaya başladı.

Ne yazık ki şimdiye kadar Xiaomi, Çin dışında akıllı telefonları ile dünyada resmi satış sağlamıyor. Kısa bir süre önce ise Xiaomi’nin uluslararası başkan vekili Hugo Barra, Bloomberg’e verdiği röportajda bu konuya değindi.

Hugo Barra

Yakın zamanda Xiaomi akıllı telefonlar Amerika’ya gelecek!

Bloomberg röportajı kapsamında Hugo Barra’ya, Xiaomi’nin Amerika pazarında yer alıp almayacağı ile ilgili detaylar içeren sorular sordu.

Bu sorulara Hugo Barra, Xiaomi olarak Amerika’da şu an aksesuar satışı sağlayan Xiaomi Store’larının bulunduğunu belirtti. Öte yandan bir süredir Birleşik Devletler pazarında çalışmalar yapıldığını, kullanıcıların sosyal medya üzerinden Xiaomi akıllı telefonları ile ilgili düşüncelerini takip ettiklerini belirtti.

Xiaomi Akıllı Telefonlar

Nitekim Xiaomi, dünyanın diğer bölgelerinde akıllı telefon satışları için Pazar analizlerini hali hazırda yapıyor. Bununla beraber Hugo Barra, Xiaomi’nin mobil cihazlarının satışlarının, yakın gelecekte Amerika’da başlayacağına yeşil ışık yaktı.

Xiaomi neden sadece Çin’de akıllı telefon satıyor?

Kısaca özetlemek gerekirse Xiaomi’nin, şimdiye kadar sadece Çin pazarında akıllı telefon satmasının asıl nedeni, telif hakları ile ilgili sorun yaşıyor olması. Amerika’da akıllı telefon satmaya başlayabilen Xiaomi’nin, Avrupa pazarı ve dolayısıyla ülkemiz için de ihtimalini artıracak. Bu bağlamda Amerika pazarı, Avrupa pazarı öncesinde de ihtimalleri kuvvetlendirecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here