Xiaomi Akıllı Telefon Satışlarında Rekor!

Çinli Xiaomi akıllı telefon satışlarında rekor miktarlara ulaşıldı. İşte Xiaomi'nin akıllı telefon satışlarındaki başarısı ile ilgili detaylar!

Xiaomi Akıllı Telefon

Çin’in önemli teknoloji firmalarından olan Xiaomi, akıllı telefon tarafındaki satışlarında da ciddi bir ilerleme kaydetti. Öyle ki gelen bilgilere göre Xiaomi, kendi tarihindeki en büyük akıllı telefon satışını gerçekleştirmeyi başardı. Sektördeki varlığı güçlendiren şirket, özellikle Çin pazarında Apple gibi isimlerle rekabet haline çıkacak potansiyeli elde ediyor.

Xiaomi, tarihinin en büyük akıllı telefon satışını gerçekleştirdi!

Kısa bir süre önce Xiaomi ve Nokia arasında imzalanan patent anlaşması ile dikkatleri üzerine toplamayan şirket, yeni gelen bir bilgi ile yeniden dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Xiaomi Akıllı Telefon

Açıklanan bilgilere göre Çinli Xiaomi, 2017’nin ikinci çeyreği itibariyle 23 milyon adet akıllı telefon satış barajını geride bırakmayı başardı. Elde ettiği bu satış miktarı ile çeyrek bazda terinin en büyük satışını gerçekleştiren Xiaomi, bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında da yaklaşık yüzde 70 oranında bir artış elde etmeyi başardı.

Xiaomi’nin hedefleri yükseliyor!

Elde edilen bu akıllı telefon satışlarının açıklanması ile beraber firmanın 2017’deki 15 milyon dolar’lık ciro hedefine ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu haline geldi. Xiaomi Mi 6, Redmi Note 4 ve Redmi Note 4X modelleri ile satış başarısını artırmayı başardığı ifade edilen Xiaomi’nin, özellikle Çin pazarı dışındaki satışlarının artış göstermesinin katkı sağladığına dikkat çekiliyor.

Yıl sonuna kadar 80 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi planlayan Çinli üretici, öyle görünüyor ki yeni modelleri ile bir sonraki yılda da ciddi bir rekabet potansiyeline sahip olacağını kanıtlamış oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.

1 yorum