Xiaomi Akıllı Telefon

Çin’in önemli teknoloji firmalarından olan Xiaomi, akıllı telefon tarafındaki satışlarında da ciddi bir ilerleme kaydetti. Öyle ki gelen bilgilere göre Xiaomi, kendi tarihindeki en büyük akıllı telefon satışını gerçekleştirmeyi başardı. Sektördeki varlığı güçlendiren şirket, özellikle Çin pazarında Apple gibi isimlerle rekabet haline çıkacak potansiyeli elde ediyor.

Xiaomi, tarihinin en büyük akıllı telefon satışını gerçekleştirdi!

Kısa bir süre önce Xiaomi ve Nokia arasında imzalanan patent anlaşması ile dikkatleri üzerine toplamayan şirket, yeni gelen bir bilgi ile yeniden dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Xiaomi Akıllı Telefon

Açıklanan bilgilere göre Çinli Xiaomi, 2017’nin ikinci çeyreği itibariyle 23 milyon adet akıllı telefon satış barajını geride bırakmayı başardı. Elde ettiği bu satış miktarı ile çeyrek bazda terinin en büyük satışını gerçekleştiren Xiaomi, bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında da yaklaşık yüzde 70 oranında bir artış elde etmeyi başardı.

Xiaomi’nin hedefleri yükseliyor!

Elde edilen bu akıllı telefon satışlarının açıklanması ile beraber firmanın 2017’deki 15 milyon dolar’lık ciro hedefine ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu haline geldi. Xiaomi Mi 6, Redmi Note 4 ve Redmi Note 4X modelleri ile satış başarısını artırmayı başardığı ifade edilen Xiaomi’nin, özellikle Çin pazarı dışındaki satışlarının artış göstermesinin katkı sağladığına dikkat çekiliyor.

Yıl sonuna kadar 80 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi planlayan Çinli üretici, öyle görünüyor ki yeni modelleri ile bir sonraki yılda da ciddi bir rekabet potansiyeline sahip olacağını kanıtlamış oldu.

1 yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here