Xbox One X Türkiye Satışları Resmi Olarak Başladı!

Xbox One X Türkiye satışları Microsoft tarafından resmi olarak başlatıldı. İşte Xbox One X Türkiye fiyatı ve diğer tüm detayları!

Xbox One X Türkiye

Donanımsal açıdan dünyanın en güçlü oyun konsolu ile birlikte duyurulan Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One X Türkiye satışları resmi olarak başlamış durumda. Kısa bir süre içerisinde önde gelen teknoloji mağazalarında Xbox One X satın almak mümkün olacak.

Xbox One X Türkiye fiyatı!

Resmi satışları yeni başlayan Xbox One X Türkiye fiyatı ise 2699 TL olarak belirlenmiş durumda. Daha önce de Microsoft tarafından Türkiye fiyatı açıklanmıştı. Satışların başlamasıyla da fiyat konusunda bir değişiklik yapılmadığı ortaya çıkmış oldu. Zira dolar kurunda oluşan yeni dalgalanmalar kendini göstermişti. Karşılaştırma yapmak adına Xbox One X Amerika fiyatını da belirtmek gerekirse, 499.99 dolar etiketi bulunuyor.

Xbox One X Türkiye

Teknik özellikleri konusunda bir hatırlatma yapmak gerekirse Xbox One X, 6 teraflop gücündeki GPU detayı ile öne çıkıyor. 2.3 GHz saat frekansındaki işlemcisine ek olarak 12 GB GDDR5 RAM sunuluyor. Depolama tarafında ise 1 TB kapasitesine sahip HDD yer alıyor. 4K 60 kare-saniye oyun deneyimi ile lanse edilen Xbox One X, PS 4 Pro karşısında önemli bir rakip olacak. Her ne kadar PS 4 ve PS 4 Pro karşılaştırması kapsamında birçok gelişim gösterilse de Xbox One X karşısında donanım açısından geri kalan bir profil çiziliyor. Bu noktada Sony, daha çok platforma özel oyunları ile kullanıcıları kendi tarafına çekmenin yolunu arayan bir stratejiye sahip.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here