Xbox One S Duyuruldu!

Xbox One S

PlayStation 4 modelinin en büyük rakiplerinden olan Xbox One, yeni modeli Xbox One S ile oyuncuların karşısına çıktı. Yaptığı etkinlik ile Xbox One S modelini gün yüzüne çıkartan Microsoft, hem kontrolcü hem de tasarım tarafında yenilikler sunuyor!

Yeni Xbox One S özellikleri!

Xbox One S

İlk olarak belirtmek gerekiyor ki Microsoft, Xbox One S modeli ile Xbox One modelinin eleştirilen tasarım yönlerine çözüm bulmuş gibi görünüyor. Zira artık Xbox One, Xbox One S modeli ile %40 daha küçük bir kasaya sahip. Bununla beraber yeni Xbox One S, dahili adaptör sunuyor. Bilindiği gibi daha önce Microsoft, Xbox One modeli için harici büyük bir adaptör sunuyor ve PS4 ile karşılaştırıldığında kullanıcılar tarafından büyük eleştiriye maruz kalıyor.

Xbox One S

Öte yandan Xbox One S, HDR oyunlara da destek sunmaya başlayacak. Bununla beraber Xbox One S özellikleri arasında, 4K video oynatma ve Blu-Ray desteği yer alıyor. Ek olarak Xbox One S, 2TB boyutuna kadar HDD depolama desteği sunacak. Yayınlan tanıtım videolarından anlaşılacağı üzere de Xbox One S, dikey kullanımı ve beyaz renk seçeneği ile öne çıkıyor.

Yeni Xbox One S kontrolcüsü!

Xbox One S

Xbox One S modeli ile birlikte Microsoft, yeni bir Xbox One S kontrolcüsü de tanıttı. Yeni Xbox One S kontrolcüsü, hem Bluetooth hem de Wireless ile kablosuz iletişim kuracak. Bununla beraber genel olarak yeni Xbox kablosuz kontrolcüsü, 8 milyon farklı renk seçeneği ile konfigüre edilebilecek ve kullanıcılar, kontrolcünün üzerine istedikleri yazıyı yazdırabilecekler.

İşte yani Xbox One S modeli ve yeni Xbox kablosuz kontrolcüsü ile ilgili Microsoft tarafından yayınlanan tanıtım videoları:

 

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.