Xbox One S Duyuruldu!

Xbox One S

PlayStation 4 modelinin en büyük rakiplerinden olan Xbox One, yeni modeli Xbox One S ile oyuncuların karşısına çıktı. Yaptığı etkinlik ile Xbox One S modelini gün yüzüne çıkartan Microsoft, hem kontrolcü hem de tasarım tarafında yenilikler sunuyor!

Yeni Xbox One S özellikleri!

Xbox One S

İlk olarak belirtmek gerekiyor ki Microsoft, Xbox One S modeli ile Xbox One modelinin eleştirilen tasarım yönlerine çözüm bulmuş gibi görünüyor. Zira artık Xbox One, Xbox One S modeli ile %40 daha küçük bir kasaya sahip. Bununla beraber yeni Xbox One S, dahili adaptör sunuyor. Bilindiği gibi daha önce Microsoft, Xbox One modeli için harici büyük bir adaptör sunuyor ve PS4 ile karşılaştırıldığında kullanıcılar tarafından büyük eleştiriye maruz kalıyor.

Xbox One S

Öte yandan Xbox One S, HDR oyunlara da destek sunmaya başlayacak. Bununla beraber Xbox One S özellikleri arasında, 4K video oynatma ve Blu-Ray desteği yer alıyor. Ek olarak Xbox One S, 2TB boyutuna kadar HDD depolama desteği sunacak. Yayınlan tanıtım videolarından anlaşılacağı üzere de Xbox One S, dikey kullanımı ve beyaz renk seçeneği ile öne çıkıyor.

Yeni Xbox One S kontrolcüsü!

Xbox One S

Xbox One S modeli ile birlikte Microsoft, yeni bir Xbox One S kontrolcüsü de tanıttı. Yeni Xbox One S kontrolcüsü, hem Bluetooth hem de Wireless ile kablosuz iletişim kuracak. Bununla beraber genel olarak yeni Xbox kablosuz kontrolcüsü, 8 milyon farklı renk seçeneği ile konfigüre edilebilecek ve kullanıcılar, kontrolcünün üzerine istedikleri yazıyı yazdırabilecekler.

İşte yani Xbox One S modeli ve yeni Xbox kablosuz kontrolcüsü ile ilgili Microsoft tarafından yayınlanan tanıtım videoları:

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here