WSJ: iPhone 7 Tasarımı, iPhone 6s Gibi Olacak!

WSJ tarafından aktarılan bilgilere göre iPhone 7 modeli, çok bir farklılık sunmayarak, iPhone 6s modeli ile benzerlik gösterecek. İşte detaylar!

iPhone 7 Tasarımı

Amerikalı The Wall Street Journal-WSJ- tarafından, iPhone 7 modeli ile ilgili bir haber geldi. WSJ tarafından gelen bilgilere göre iPhone 7 tasarımı, bu yıl tıpkı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerindeki gibi olacak.

iPhone 7 tasarımı değişmiyor!

Bilindiği gibi Apple, iPhone modellerinde “tik tak” mantığında yenileme süreci devam ettiriyor. Yani Apple, her yıl değil sadece 2 yılda bir olmak şartıyla iPhone modellerinde tasarım yeniliğine gidiyor. Ancak WSJ tarafından ortaya atılan habere göre Apple, iPhone 7 modeli ile “tik tak” işleyişini bozmuş olacak.

iPhone 7 Tasarımı

Gelen bilgilere göre iPhone 7 tasarımı, iPhone 6s’e oranla sadece küçük düzenlemeler içerecek. Bu düzenlemeler ise WSJ tarafından, kulaklık girişinin kaldırılacağı olarak dile getiriliyor. Daha önce de gelen iPhone 7 tasarımı sızıntılarında da bu durum doğrulanmıştı. Ek olarak Apple, iPhone 7 modelinde, cihazın arka kısmında kalan anten bantlarını da, cihazın alt kısmına doğru esneterek, daha estetik bir görüntü kazanımı sağlayacak. WSJ tarafından bu bilgi aktarılmasa da, daha önce gelen sızıntılardan anlaşılacağı üzere Apple, böyle bir düzenlemeyi iPhone 7 tasarımı üzerinde kuvvetle muhtemel uygulayacak.

Tüm bunların dışında, WSJ’nin aktardığı bilgilere göre Apple, 2017 yılında duyurulacak yeni iPhone modelinde büyük tasarımsal değişikliklere imza atacak. Bu değişiklikler arasında, tüm ekran yüzeyinin parmak izi okuma özelliğine sahip olacağı ve kavisli ekran yapısına geçeceği gibi detaylar mevcut. Apple’ın 2017 yılında iPhone’un 10. yılını kutlayacağı göz önünde bulundurulduğunda, yeni nesil iPhone modelinde hem isimlendirme hem de tasarımsal öğelerde çok ciddi sıçrama yaşayacağı öngürülüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here