WordPress’ten .blog Uzantılı Domain Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan internet altyapı servislerinden Wordpress, .blog uzantılı domain duyurusu yaptı! İşte .blog uzantılı domain detayları!

.blog Uzantılı Domain

Dünyanın en çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress, internet ile ilgili çok çeşitli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Son olarak ise WordPress, “.blog” uzantılı alan adı hizmetini kullanıma sunmaya hazırlandığını açıkladı.

WordPress .blog alan adı sağlayacak!

.blog Uzantılı Domain

Doğrudan WordPress tarafından yapılan açıklamalara göre Automattic firması, .blog uzantılı domain haklarını almayı başarmış. Nitekim WordPress sisteminin arkasındaki isim Automattic, 2016 yılının son çeyreği içerisinde “.blog uzantılı domain” satışlarına başlayabileceğini dile getirdi. Sadece WordPess üzerinden satışa sunulmayacak olan bu alan adı uzantısı, diğer tüm alan adı satışı yapanan firmalar tarafından kullanıcılara sunuluyor olacak.

Şu an için “.blog” uzantılı alan adlarının nasıl bir fiyatlandırma ile satışa çıkacağı ya da hangi hizmet altında edinilebileceği detayları, gizliliğini koruyor. İlerlen günlerde söz konusu olan bu alan adı uzantısının satışa sunulması ile birlikte, daha çok blogger’lar tarafından tercih edilmesi veya kurumsal firmalar blog sayfaları için kullanması bekleniyor. Elbette ki anahtar kelime içeren farklı alan adları da dileyen kullanıcılar için bu uzantı ile birlikte satın alınabilecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.