WordPress’ten .blog Uzantılı Domain Geliyor!

.blog Uzantılı Domain

Dünyanın en çok tercih edilen web sitesi sağlayıcılarından WordPress, internet ile ilgili çok çeşitli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Son olarak ise WordPress, .blog uzantılı alan adı hizmetini kullanıma sunmaya hazırlandığını açıkladı.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 Çizimleri Sızdırıldı!

WordPress .blog alan adı sağlayacak!

.blog Uzantılı Domain

Doğrudan WordPress tarafından yapılan açıklamalara göre Automattic firması, .blog uzantılı domain haklarını almayı başarmış. Nitekim, WordPress sisteminin arkasındaki isim Automattic, 2016 yılının son çeyreği içerisinde .blog uzantılı domain satışlarına başlayabileceğini dile getirdi.

Şu an için .blog uzantılı alan adlarının nasıl bir fiyatlandırma ile satışa çıkacağı ya da hangi hizmet altında edinilebileceği detayları, gizliliğini koruyor.

 

>> WordPress tarafından sağlanacak yeni .blog uzantılı domain hizmeti ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.