Witcher 3 Xbox One Tarafında Kayıt Problemi Yaşatıyor!

Uzun zamandır beklenen ve çıkışıyla beraber beklentilere istenilen cevabı şu an için vermiş olan The Witcher 3, konsol ve PC tarafında deneyimlenmeye devam ediyor.

Witcher 3 Xbox One Tarafında Kayıt Problemi Yaşatıyor! - habertekno.com - teknohaber - habertekno - güncel oyun haberleri (1)

Reddit üzerinde paylaştığı mesaj ile bir Xbox One kullanıcısı, cihazın bekleme durumundan geri Witcher 3’ e dönüldüğün zaman, oyunu kaydetmekte problem yaşadığını belirtmiş.

Kullanıcının aktardığına göre beklemeden geri dönüşte oyun kaydedilmek istendiğinde Xbox One, “Şu an Kayıt Yapamazsınız” mesajını kullanıcıya gösteriyor.

Bu sorunun doğrudan ne sebeple oluştuğu net olarak Microsoft tarafından da belirtilmiş değil. Diğer yandan sorunun The Witcher 3 tarafından mı yoksa Xbox One tarafından mı kaynaklandığı da yine netlik kazanmamış unsurlardan.

Çözüm yolu olarak ise tüm kayıtların bulut tarafına yüklenmesi ve cihazdan kaldırıldıktan sonra oyun kayıtlarının bulut tarafından geri yüklenmesi olarak aktarılıyor.

Bu sorun ile ilgili olarak kısa zaman içinde Xbox One tarafından ya da Witcher 3 tarafından küçük bir güncelleme yayınlanacak gibi gözüküyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.