Windows için Chrome Güncellendi!

Windows için Chrome web tarayıcısı, yeni tasarım ve geliştirmeler ile güncellendi. İşte Windows Chrome güncellemesi ile ilgili tüm detayları!

Chrome

Hem mobil tarafta hem de masaüstü tarafından dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olma ünvanına sahip olan Google Chrome, yeni güncellemesi ile hem performans, hem tasarım hem de batarya tüketimi konusunda değişiklikler sunuyor.

Windows için Chrome 53 güncellemesi yayınlandı!

Kısa bir süre önce yayınlanan Windows için yeni Chrome 53, tasarım noktasında Materyal Tasarım anlayışı ile değişiklikler sunmaya başladı ve HiDPI geliştirmesi sağladı.

Öte yandan yeni Chrome 53 güncellemesi, batarya tüketimi konusunda da ciddi iyileştirmeler içeren Google’ın Chrome 53 güncellemesi, batarya test sonuçlarında da etki gösterecek kadar yüksek düzeyde tutulmuş.

Chrome

Yeni Google Chrome 53 güncellemesi, ayrıca video oynatma sırasındaki CPU ve GPU kullanımında da iyileştirme içeriyor. Bu iyileştirme, dolayısıyla batarya tüketimine de etki ediyor.

Windows için yayınlanan yeni Chrome 53 güncellemesini, Chrome > Ayarlar> Hakkında sekmesinden uygulamayabileceğinizi de hatırlatmakta fayda var.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.