Windows 10 notepad 2018 güncelleme

Microsoft tarafından yıllardır ihmal edilen ve üzerinde durulmayan yazı editörü Notepad uygulaması, Windows 10 güncellemesi kapsamında yeni özellikler ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Bu güncelleme kapsamında ise kullanıcı deneyimini artıran yeni detaylara yer veriliyor olacak. Ne yazık ki ciddi bir değişiklik söz konusu değil.

Microsoft Notepad uygulamasını güncelledi!

Belirtildiği gibi kullanıcı deneyimini iyileştiren detaylardan ilki, kullanıcıların artık yakınlaştırma ve uzaklaştırma için Ctrl tuşuna basılı tutarak mouse tekerini hareket ettirmesi yeterli olacak. Birçok diğer Microsoft yazılımında destek verilen bu özellik, en sonunda yazı editörü yani text editor uygulamasına da gelmiş oldu.

Yeni Windows 10 Notepad Güncellemesi

Ayrıca Bakınız: Windows 10 Bozuk RAM Testi

Bunun yanı sıra Unix/Linux LF ve Macintosh CR satır sonu destekleri de sunulmaya başlandı. Ayrıca Ctrl ve geri tuşu kombinasyonu kullanımı ile bir önceki kelimenin silinmesi özelliği aktif edilecek. Yine aktarılan bilgilere göre büyük boyutlu dosyalarda daha iyi performans göstermesi adına çeşitli geliştirmeler yapılmış.

Redstone 5 ismi ile geliştirilen yeni Windows 10 güncelleme paketi ile birlikte yıl sonunda kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here