Windows 10 Mobile Kullanım Oranı Açıklandı!

Microsoft'un, mobil işletim sistemi Windows 10 Mobil kullanım oranı açıklandı. İşte Windows 10 kullanım oranı ile ilgili detaylar!

Windows 10 Mobile Kullanım Oranı

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile ile ilgili kullanım oranı bilgileri açıklandı. Gelen bilgilere göre Windows 10 Mobile kullanım oranı, 21 Haziran 2016 tarihi itibariyle %10.9 seviyesine ulaşmış durumda.

Windows 10 Mobile kullanım oranı: %10.9!

Windows 10 Mobile Kullanım Oranı

Microsoft’un Continuum özelliği ile kullanıcıları ekosistemine dahil etmeye çalıştığı Windows 10 Mobile, Nokia satın almasından sonra dahi bir türlü geniş bir kullanıcı oranını yakalamayı başarmış değil. Öyle ki Windows 10 Mobile kullanım oranı, Windows Mobile ekosisteminde dahi daha yeni %11 barajına ulaşmışa benziyor.

AdDuplex tarafından yayınlanan analiz raporlarına göre Windows 10 Mobile kullanım oranı, tüm Windows Mobile ekosistemi içerisinde %10.9 seviyesine ulaştı. Yayınlanan raporda, ekosistemin en güçlü versiyonunun, Windows Phone 8.1 olduğu görülüyor.

Windows 10 Mobile Kullanım Oranı

Microsoft Lumia cihazlarının desteği ve gelişimi ile ilgili heyecanını kaybetmiş izlenimi veren Microsoft, diğer üreticilerinden desteğini kaybetmiş olmasından dolayı, şu aşamada kullanıcılara erişme konusunda büyük sıkıntı çekiyor.

Gelen analizlerden anlaşılacağı üzere eğer ki Microsoft, yeni Lumia modelleri ile Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanıcılarına ulaştıramazsa, mobil tarafta varlığını sürdürmekte zorluk yaşayacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.