Windows 10 için İndirme Bildirimleri Gönderilmeye Başlandı!

Uzun zamandır merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10 için bilindiği gibi Microsoft bir yıllık bir süre boyunca Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına, sürüm farketmeksizin ücretsiz indirme imkânı sağlayacak. Ayrıca şimdiye kadarki olan Windows sürümlerine nazaran, tıpkı Windows 8’ den Windows 8.1’ e yükseltildiği gibi bir güncelleme ile Windows 10’ a geçmek mümkün olacak.

Bu doğrultuda Microsoft, Windows 7/8/8.1 kullanıcılarına, ön indirme için rezervasyon bildirimleri göndermeye başladı. Söz konusu bildirim, Windows başlat çubuğunda yer alıyor ve indirme açıldığı anda gerçekleştirmek için rezervasyon yapma imkânı sunuyor. Böylelikle kullanıcılar, Windows 10 yükseltme indirmesi kullanıcılara açılır açılmaz bildirim alarak, yükseltme işlemlerine başlayabilecekler.

Windows 10 için İndirme Bildirimleri Gönderilmeye Başlandığı! - habertekno.com - teknohaber - habertekno - (2)

Son olarak bu bildirimler, kısa bir süre önce Microsoft tarafından 29 Temmuz olarak açıklanan Windows 10 çıkış tarihinin hemen ardından kullanıcılara gönderilmeye başlandı.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.