WhatsApp YouTube

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, bir anlık mesajlaşma uygulamasından çok daha öteye geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre WhatsApp iOS uygulaması, kısa bir süre içinde YouTube videolarını aynı ekran üzerinden oynatmaya başlayacak.

WhatsApp YouTube desteği artıyor!

Facebook’un çatısı altında yer almaya başladığından bu yana geliştirilmeye devam eden WhatsApp, kısa bir süre önce de birçok farklı dosya formatının gönderilmesine imkan sunmaya başlayan bir güncelleme almıştı. Yeni hedef ise YouTube videolarını, uygulamadan çıkmadan kullanıcılara izletmek olacak.

WhatsApp YouTube

“Picture in Picture” özelliğini temel alacak bu uygulama, WhatsApp’tan gönderilen YouTube video linklerinin, WhatsApp’tan çıkmadan ve yazışmaya devam edebilecek şekilde oynatılmasını hedef alıyor.

Gelen bilgilere göre WhatsApp YouTube videoları konusundaki çalışmalarda sona yaklaşıldı. iPhone 6 ve sonrasındaki modellerde kullanılması planlanan bu özelliğin, iPhone SE ile birlikte kullanılmaya açılması da kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

WhatsApp’ın söz konusu bu güncellemesinin ne zaman iOS platformu için yayınlanacağı konusunda ise şu an için net bilgiler elde edilmiş değil. Önümüzdeki dönemde bu özelliğin aktif edilmesi bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here