WhatsApp YouTube Videolarını Oynatacak!

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, yakın bir zamanda YouTube videolarını oynatmaya başlayacak. İşte detaylar!

WhatsApp YouTube

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, bir anlık mesajlaşma uygulamasından çok daha öteye geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre WhatsApp iOS uygulaması, kısa bir süre içinde YouTube videolarını aynı ekran üzerinden oynatmaya başlayacak.

WhatsApp YouTube desteği artıyor!

Facebook’un çatısı altında yer almaya başladığından bu yana geliştirilmeye devam eden WhatsApp, kısa bir süre önce de birçok farklı dosya formatının gönderilmesine imkan sunmaya başlayan bir güncelleme almıştı. Yeni hedef ise YouTube videolarını, uygulamadan çıkmadan kullanıcılara izletmek olacak.

WhatsApp YouTube

“Picture in Picture” özelliğini temel alacak bu uygulama, WhatsApp’tan gönderilen YouTube video linklerinin, WhatsApp’tan çıkmadan ve yazışmaya devam edebilecek şekilde oynatılmasını hedef alıyor.

Gelen bilgilere göre WhatsApp YouTube videoları konusundaki çalışmalarda sona yaklaşıldı. iPhone 6 ve sonrasındaki modellerde kullanılması planlanan bu özelliğin, iPhone SE ile birlikte kullanılmaya açılması da kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

WhatsApp’ın söz konusu bu güncellemesinin ne zaman iOS platformu için yayınlanacağı konusunda ise şu an için net bilgiler elde edilmiş değil. Önümüzdeki dönemde bu özelliğin aktif edilmesi bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.