WhatsApp Veri Toplamayı Durdurdu!

Kısa bir süre önce gelen bilgilere göre WhatsApp veri toplama süreci, geçici olarak durduruldu. İşte WhatsApp veri toplama ile ilgili detaylar!

Facebook ve WhatsApp

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bilindiği gibi bir bir süre önce topladığı verileri Facebook ile paylaşacağına ilişkin bir kullanıcı kabul aşamasını başlatmış ve veri toplama sürecini resmi olarak kullanıma almıştı. Kısa bir süre önce gelen bilgilere göre ise WhatsApp veri toplama süreci, Avrupa kullanıcıları için geçici olarak durduruldu.

WhatsApp veri top lama süreci askıya alındı!

WhatsApp Veri Toplamayı

Financial Times tarafından ortaya atılan bilgiye göre WhatsApp, Avrupa’daki kullanıcılardan veri toplama uygulamasını, geçici olarak askıya aldı. Henüz, WhatsApp’ın neden veri toplama sürecini askıya aldığına ilişkin bilgiler bulunmuyor.

Yapılan tahminlere göre ise Avrupa Birliği tarafından WhatsApp’ın kullanıcıların verilerini toplaması ile ilgili bir süreç başlatılmış olabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.