Haber Tekno Sosyal Medya

WhatsApp’tan Para Gönderebileceksiniz!

WhatsApp Status

Haberler

WhatsApp’tan Para Gönderebileceksiniz!

WhatsApp, yeni özelliği ile kullanıcılara para gönderip/alma opsiyonunu sunacak. Peki, WhatsApp’tan para gönderme özelliği ilk hangi ülkede kullanılacak?

Facebook, son zamanlarda sürekli yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Facebook, bu yeni özellik ekleme politikasını şimdi de WhatsApp‘a taşıyor. WhatsApp’a gelecek olan yeni özellik sayesinde, kullanıcılar kendi aralarına para gönderebilecek ve alabilecek!

Hindistan, WhatsApp için bulunmaz nimet!

Facebook’un bünyesinde yer alan ve gelişim göstermeye devam eden WhatsApp, çok yakında Hindistan‘da bireyler arası bir ödeme hizmetini kullanıma sunacak. WhatsApp‘ın iş ilanı sayfasında, şirketin “teknik ve / veya finansal geçmişi” olan bir dijital işlem kurşununu işe aldığını bildiren bir reklamın yer alması bu iddiaları daha da güçlendiriyor.

WhatsApp Güncellemesi Yapmıyor

Eğer bu iddia doğruysa, bu dünya çapındaki uygulama tarafından yapılan ilk teklif olacaktır. Hindistan, 200 milyondan fazla kullanıcısı ile WhatsApp’ın en büyük pazaryeri.

Başbakan Narendra Modi geçtiğimiz yıla kıyasla fiziksel para biriminin büyük bölümünü ikinci plana attığından ülkede dijital para birimi şu anda yükselişe geçti.

WhatsApp‘ın para gönderme özelliğinin diğer ülkelere gelip gelmeyeceği belli olmadığını belirtelim. Ancak Facebook’un genelde bu tür yeni özelliklerini ilk etapta Hindistan, İran, Kanada gibi ülkelere sunuyor, daha sonra dünyaya açtığını belirtelim.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık