whatsapp mesaj silme

WhatsApp’ın bir süre önce kullanıma sunacağı ortaya çıkan gönderilen mesajları silme özelliği, en sonunda aktif olarak kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde yanlışlıkla gönderilen mesajları hem kendi hem de gönderilen kişinin telefonundan silmek veya geri almak mümkün olacak.

WhatsApp mesajları silinebilecek!

Elbette ki WhatsApp mesaj silme özelliği, belirli kısıtlamalara da sahip. Açıklanan bilgilere göre gönderilen WhatsApp mesajları, sadece yedi dakika içinde silinebilir veya geri alınabilir olacak. Dolayısıyla eski mesajlara yönelik bir uygulama söz konusu olmayacak.

Temel olarak yanlışlıkla gönderilen mesajlardan oluşacak olumsuz durumların önüne geçmek için hazırlanmış olan bu özellik, WhatsApp’a dahil olmuş durumda.

Mesaj penceresi içerisinden silinmek istenen mesajın seçilip, seçeneklerine bakılarak kolay bir şekilde kullanılabilen bu özellik, tüm mobil cihazlardaki WhatsApp uygulamalarında aktif olacak.

whatsapp mesaj silme

Bu özellik için WhatsApp, iki farklı seçenek sunmaya da devam ediyor. Önceden sadece kendi cihazından silme özelliği bulunan pencerede, artık herkesten sil bölümü de kendini gösterecek. Silinen mesajları geri alma konusunda ise bir atılım şu an için kendini göstermiyor. Nitekim mesajlar hem mevcut hem de karşı taraftaki cihazdan silindiğinde, bu silinen mesajlar geri alınamayacak. Daha önce duyurulan WhatsApp para gönderme özelliği sonrasında yaşanan bu gelişme ile özellik sayısında artış yapılmaya devam ediyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here