WhatsApp Mavi Tik Kapatma!

WhatsApp Mavi Tik Kapatma

Bilindiği gibi WhatsApp mavi tik uygulaması, uzun süredir kullanıma sunulmaya devam ediyor. Lakin, kimi zaman WhatsApp mavi tik uygulaması, kullanıcılar için sorun oluşturabiliyor. Peki, WhatsApp mavi tik kapatma işlemi nasıl yapılır?

WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır?

whatsapp mavi tik kapatma

Aslında WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır? Sorusunun cevabı oldukça basit. İşlemi tamamlamak için birkaç küçük adımı takip etmek gerekiyor.

Bunun için ilk olarak WhatsApp ayarlar bölümüne geçmek gerekiyor. Akabinde, hesap sekmesine ve hesap sekmesinde yer alan seçeneklerden gizlilik bölümüne geçmek gerekiyor.

Bu noktada karşınıza, “Okundu Bilgisi” olarak isimlendirilmiş bir seçenek çıkacaktır. İşte bu okundu bilgisi seçeneği, aslında WhatsApp mevi tik anlamına geliyor.

Okundu Bilgisi” seçeneğini kapalı konuma getirerek, WhatsApp mavi tik kapatma işlemini de tamamlamış olacaksınız.

Görülebileceği gibi WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır? sorusunun cevabı, oldukça basit. Siz de belirtilen adımları takip ederek, okuduğunuz mesajların mavi tik olarak karşı tarafa görünmesine engel olabilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.