Haber Tekno Sosyal Medya

WhatsApp Masaüstü Uygulamalarını Yayınladı!

WhatsApp Masaüstü

Haberler

WhatsApp Masaüstü Uygulamalarını Yayınladı!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, WhatsApp Web’den sonra, WhatsApp masaüstü uygulamalarını yayınladı. İşte WhatsApp masaüstü uygulamaları ile ilgili detaylar!

Hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma araçlarından WhatsApp masaüstü uygulamaları kullanıma sunuldu. WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulaması, artık WhatsApp Web özelliğinden farklı olarak kullanabilecek.

WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulaması yayınlandı!

WhatsApp’ın Facebook tarafından satın alınmasından sonra WhatsApp, özellikle masaüstü alanında birçok geliştirmeye gitti. Bu gelişmelerden ilk olanı, WhatsApp Web özelliği idi. Kullanıcılar web tarayıcılarından da WhatsApp hizmetini kullanabiliyordu.

WhatsApp Web’in 8 ay sonrasında ise, WhatsApp Windows uygulaması ve WhatsApp Mac uygulaması resmi olarak yayınlanmış oldu.

whatsapp masaüstü

WhatsApp Mac ve WhatsApp Windows uygulaması, WhatsApp Web gibi telefondan QR kod taraması ile aktif oluyor. WhatsApp’ın bu atılımı ile artık kullanıcılar web tarayıcısı olmaksızın, WhatsApp uygulamalarını kullanabilecekler.

Şu an için WhatsApp masaüstü uygulaması; Windows 8 ve sonrası, Mac tarafında ise OS X 10.9 ve sonrası sistem gereksinimlerine sahip. WhatsApp masaüstü uygulamarından sonra söylemek gerekiyor ki WhatsApp, ciddi ciddi Skype ile rekabet eden bir hale geldi.

Önünüzdeki zamanlarda, yeni WhatsApp masaüstü uygulamalarının nasıl geri dönüş alacağı daha da iyi anlaşılıyor olacaktır.

Aşağıdaki linkleri kullanarak, resmi WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulamalarını indirebilirsiniz:

 

>> Yeni WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulamaları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık