WhatsApp Masaüstü Uygulamalarını Yayınladı!

WhatsApp Masaüstü

Hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma araçlarından WhatsApp masaüstü uygulamaları kullanıma sunuldu. WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulaması, artık WhatsApp Web özelliğinden farklı olarak kullanabilecek.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 Tasarımı, iPhone 6s Serisine Benzeyebilir!

WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulaması yayınlandı!

WhatsApp’ın Facebook tarafından satın alınmasından sonra WhatsApp, özellikle masaüstü alanında birçok geliştirmeye gitti. Bu gelişmelerden ilk olanı, WhatsApp Web özelliği idi. Kullanıcılar web tarayıcılarından da WhatsApp hizmetini kullanabiliyordu. WhatsApp Web’in 8 ay sonrasında ise, WhatsApp Windows uygulaması ve WhatsApp Mac uygulaması resmi olarak yayınlanmış oldu.

whatsapp masaüstü

WhatsApp Mac ve WhatsApp Windows uygulaması, WhatsApp Web gibi telefondan QR kod taraması ile aktif oluyor. WhatsApp’ın bu atılımı ile artık kullanıcılar web tarayıcısı olmaksızın, WhatsApp uygulamalarını kullanabilecekler. Şu an için WhatsApp masaüstü uygulaması; Windows 8 ve sonrası, Mac tarafında ise OS X 10.9 ve sonrası sistem gereksinimlerine sahip. WhatsApp masaüstü uygulamarından sonra söylemek gerekiyor ki WhatsApp, ciddi ciddi Skype ile rekabet eden bir hale geldi.

Önünüzdeki zamanlarda, yeni WhatsApp masaüstü uygulamalarının nasıl geri dönüş alacağı daha da iyi anlaşılıyor olacaktır.

Aşağıdaki linkleri kullanarak, resmi WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulamalarını indirebilirsiniz:

WhatsApp Mac uygulaması

WhatsApp Windows uygulaması

 

>> Yeni WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulamaları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.