Haber Tekno Sosyal Medya

WhatsApp Kişisel Bilgileri İzinsiz Aldığı Gerekçesiyle Dava Konusu Oldu!

WhatsApp Kişisel Bilgiler

Mobil Teknoloji Haberleri

WhatsApp Kişisel Bilgileri İzinsiz Aldığı Gerekçesiyle Dava Konusu Oldu!

WhatsApp’a kişisel bilgileri izinsiz kullandığı gerekçesiyle dava açıldı. WhatsApp mahkemede kişisel bilgi hırsızlığı ile suçlanacak. İşte detaylar!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında zirveye oynayan ve günümüzde Facebook çatısı altında gelişimine devam eden WhatsApp, yine bir suçlama ile karşı karşıya. Bu defa yeniden Almanya’da WhatsApp’a dava açılıyor.

WhatsApp Almanya’da mahkemelik oluyor!

WhatsApp Kişisel Bilgiler

Hatırlatmak gerekirse WhatsApp, ağustos 2016’da cep telefonu numarasının Facebook ile paylaşılmasını, WhatsApp kullanımının şartları arasına eklemişti. Temel metriklerin izlenmesi amacıyla Facebook ile paylaşılacağı söylenen WhatsApp ile kullanılan cep telefonu numarası ile ilgili gelen suçlamalar da her geçen gün artmaya başlamıştı. Şimdi de yeniden WhatsApp ile ilgili bir dava gündeme geldi.

WhatsApp Kişisel Bilgiler

Kısa bir süre önce Alman Tüketici Örgütleri Federasyonu, WhatsApp’ın izinsiz olarak kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmasını durdurmasını istedi. WhatsApp kullanan Alman vatandaşlarının bilgilerinin bundan böyle izinsiz kullanılmaması ve daha önceki verilerinin de silinmesini talep etti.

Ayrıca Bakınız: WhatsApp Mavi Tik Kapatma!

Aslında daha önce de Almanya ve Avrupa Komisyonu da benzer bir saptamada bulunmuştu. Alman Hükümeti tarafından WhatsApp’a iletilen bu sürecin nasıl devam edeceği büyük merak konusu oldu. Zira emsal gösterilerek diğer tüm ülkelerin de benzer bir atılım gerçekleştirmesi gündemde olabilir.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji Haberleri

Üste çık