WhatsApp'tan iOS 11.0.3 Bildirim Sorunu İçin Güncelleme

Apple tarafından geçtiğimiz hafta yayınlana iOS 11 ara sürümlerinden iOS 11.0.3 güncellemesi sonrasında, bazı uygulamalarda beklenmeyen hatalar kendini göstermeye başlamıştı. Bu uygulamalar arasında popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yer alıyordu. Ancak kısa bir süre önce güncellenen WhatsApp iOS uygulaması ile birlikte, iSO 11.0.3’te çıkan bilirim soruna çözüm getirilmeye çalışıldı.

iOS 11.0.3 WhatsApp bildirim sorunu için WhatsApp’tan güncelleme!

Öncelikle hatırlatmak gerekirse, iOS 11.0.3 sürümünde WhatsApp bildirim sorunu ortaya çıkmıştı. Bu sorun ile birlikte bazı iPhone modellerinde, yeni mesajlar geliyor olmasına rağmen WhatsApp, bildirim göstermiyordu. Birçok kullanıcının yoğun bir eleştirisi alan WhatsApp’ta bir süre sonra iOS uygulaması için güncelleme yayınladı.

Açıklanan bilgilere göre yeni güncelleme kapsamında, özellikle ortaya çıkan bu bildirim sorununa çözüm bulunmaya çalışmış. Her ne kadar WhatsApp tarafından iOS 11.0.3 bildirim sorununun kalıcı olarak çözüldüğüne ilişkin güncelleme notu düşülmüş olsa da bu güncellemenin sorunu tamamıyla ortadan kaldırıp kaldırmadığını, önümüzdeki günlerde gelecek olan global kullanıcı geri dönüşlerinden anlamak mümkün olacak. Zira farklı iPhone modellerinde halen daha bildirim sorununun devam etmesi mümkün olabilir.

App Store üzerinden WhatsApp’ı yeni hata düzeltmesi içeren sürümüne güncellemek mümkün.

Son olarak belirtmek gerekirse iOS 11 kullanım oranının iOS 10 kullanım oranını geride bırakması sonrasında, uygulama ve oyun geliştiricileri iOS 11 ara sürümlerine de daha fazla önem vermeye başladı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here