WhatsApp Güvenlik Sistemi Güçlendiriliyor!

En popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp güvenlik sistemi güçleniyor. İşte yeni WhatsApp güvenlik sistemi ve detayları!

WhatsApp Güvenlik

Uzun süredir en popüler anlık mesajlaşma uygulamarı arasında zirvede yer alan isim olan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişim göstermeye devam ediyor. Son olarak WhatsApp 2.16.341 versiyonu ile birlikte, güvenlik adına önemli bir adım atmaya hazırlanıyor!

WhatsApp çift taraflı doğruma sistemine geçiyor!

WhatsApp Güvenlik

Açıklanan bilgilere göre WhatsApp 2.16.341 sürümü ile birlikte, artık çift taraflı doğrulama konu sistemine geçiş yapıyor. Şu an için beta sürecinde olan 2.16.341 sürümü, ilerleyen dönemlerde final sürümünün yayınlanmasıyla beraber çift taraflı güvenlik sistemine geçiş yapacak.

Kısaca özetlemek gerekirse çift taraflı doğrulama sistemi, WhatsApp giriş için telefon numarası ve mail adresine gönderilen kodun, ek olarak şifreyle birlikte giriş için kullanılmasını gerektiren bir prensip ile birlikte çalışıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.